Tam
EskidenYeniye
 

Fehmi Koru sitemize taş attı

Az önce internette farkettik. Taha Kıvanç takma adıyla yazan Fehmi Koru sitemize taş atmış. Kendisinden beklemediğimiz ifadelerle yayınlarımızı karalamaya çalışan ve 'biri bana anlatabilir mi' diyen Kıvanç Koru'ya merak ettiklerini anlatmayı denedik.

Önceki haber title=Sonraki haber

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internette ne var ne yok kontrol etmeye geçmiştik ki, birden farkettik. Taha Kıvanç takma adıyla yazan Fehmi Koru yeni yazısında sitemize taş atmış. Bir çırpıda göz atıp bizimle ilgili bölümü okuduk. İnanın şok olduk. Bu kadar sığ ve komplocu yaklaşımı kendisine yakıştıramadık. Gözümüzde kendisini fazla büyütmüşüz. Haber ve yazılarımızı takip edenler bilir. Biz adaletten tarafız. Bu nedenle karşı tarafın görüşlerini de uzun bile olsa aynen aktarmaya çabalıyoruz. Bu hassasiyetimizi de bir çok habe vurgulamaya çalışıyoruz. Elbette kendi kanaatlerimizi de hiç çekinmeden veriyoruz. Koru'ya cevap mahiyetinde daha kapsayıcı ve detaylı bir yazıyı önümüzdeki günlerde örneklerle yayınlamayı düşünüyoruz. Ancak şu an ithamlarına karşı kısa da olsa bir cevap vermekten kendimizi alamadık.

Öncelikle 12 Ekim tarihli "Madrid... Londra... Ve Ankara..." başlıklı yazısında bir çok konuyu ele alan Kıvanç'ın sadece bir paragrafı bizimle alakalı. O bölüm de aynen şu şekilde:

"BURASI TÜRKİYE OLUR BUNLAR ABİCİM...

GAZETE haberlerinde bölük pörçük kullanılan kısımlarını dikkatle okuduğum 1453 sayfalık “25 Aralık İddianamesi”nin tam metnine bir türlü ulaşamadım. Aklıma, geçmişte Ergenekon ve Balyoz gibi davaların iddianamelerini indirdiğim “kontrgerilla.com” sitesi geldi. Siteye girdim ve sitenin her şeyiyle tanınmaz hale girdiğini fark ettim. Eskiden “Ergenekon” davalarını yakın takibe almış olan site, ismini “haberkanal” olarak değiştirmiş ve bu defa kendini “FETÖ” adını verdiği örgütle mücadeleye adamış... Evet, “25 Aralık İddianamesi” o sitede tam metin halinde yer alıyor... Tahşiye İddianamesi de... Biri bana, geçmişte bir görüşün acımasızca karşısında bulunanlar tarafından hazırlandığı izlenimi alınan bir internet sitesinin, devran değiştiğinde, bu defa tam tersi bir tavrı sergilemek için olağanüstü çaba gösterir hale gelmesini anlatabilir mi? Anlamakta zorlandığımı itiraf ediyorum."


Evet Kıvanç'ın satırları aynen böyle. Yazının tamamına http://www.haberturk.com/yazarlar/taha-kivanc/1138981-madrid-londra-ve-ankara linkinden ulaşılabilir.

Şimdi de bizim eleştirilerimiz gelirsek;

Taha Kıvanç 1453 sayfalık 25 Aralık iddianamesinin tam metnini hiç bir yerde bulamadığını ve sadece bizim sitemizden ulaşabildiğini belirtmiş. Oysa bu doğru değil. İddianamenin tam metni geçtiğimiz günlerde internette bir paralel yapı sitesinde yayınlanmış. Biz de Koru gibi araya araya bulduk. Ardından haber yaptık. (http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=7221)

İddianameyi de o siteden indirip sitemize ekledik. (http://www.rotahaber.com/gundem/25-aralik-iddianamesini-hazirlayan-savci-cok-da-profesnel-degil-h558802.html) Daha sonra bu gelişmeyi twitter ile takipçilerimize duyurduk. Hatta çok sayıda medya ilgilisine ve haber sitesine de haber olarak maille bildirdik. Tüm bunları da 6 Ekim'de yaptık. Yani altı gün önce.. O haberimizde o iddianameyi paralel medya sitesi "rota"dan aldığımız da belirtmiştik. (Rota haber) İyi ki de belirtmişiz. Keşke ilk elde eden biz olsaydık o iddianameyi. Öyle bir not düştük. Ve iyi ki de düşmüşüz. Çünkü o iddianame henüz mahkemede olan bir iddianame. Belki sakıncası olur düşüncesiyle bu notu eklemeyi uygun gördük. Rotanın onu nasıl ele geçirdiğini bilemeyiz. Belki davanın sanıkları olan paralel yapı mensupları aracılığıyla olabilir. Ama rotanın bu iddianameyi tam metin yayınladığı, bunun sadece o site yayınıyla değil, bir çok paralel kesim mensubunun twitter mesajlarıyla da malum olduğu biliniyor. Koru da biliyor muhtemelen bunu, ama bilmiyormuş ayağıyla sitemize çamur atmaya çalışıyor. Sayın Koru'ya yarım yamak araştırmasıyla(!) bize çamur atmadan önce ilgili haberi dikkatle okumasını tavsiye ediyoruz. "Yarım doktor candan, yarım imam dinden eder' demiş atalarımız. Yarım gazeteci neyden eder acaba?..

Tahşiye iddianamesini de yine internetteki yayınlarından paralel yapı mensubu olduğu anlaşılan haberdarcom'dan indirip siteye ekledik. (http://www.haberdar.com/gundem/tahsiye-iddianamesine-dizi-replikleri-delil-olarak-konuldu-h4057458.html) Not düşmedik ona çünkü onda bir sorun yoktu. Çünkü o zaten mahkemece kabul edilmiş bir iddianameydi.

Koru'nun çamur atmasına aslında şaşırmadık. Çünkü Fehmi Koru'nun bu satırları samimiyetle yazdığına inanmıyoruz. Çarpıtma yaptığı bizce çok açık.

Şöyle ki; Fehmi Koru'nun ya da diğer adıyla Taha Kıvanç'ın yaklaşık iki yıl önce başlayan paralel yapı tartışmaları sürecinde nasıl Erdoğan nefretine sahip olduğuna, cemaatçi yönünü nasıl açığa vurduğuna bir çok kez şahit olduk. Bu açıdan paragrafında geçen bizi artniyetli ve cemaat düşmanlığıyla suçlamasına da şaşırmadık. Oysa bizim derdimiz cemaatle değil. Eğer olursa onu da "çekinmeden" söyleriz. Derdimiz cemaatin yönetiminde yer alan derin yöneticilerle. Brütüsleşen o ihanet yapılanmasıyla.. Bir kaç gün önce kaleme aldığımız "Keşke Hablemitoğlu da görseydi" başlıklı haberimizde (http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=7219) Ergenekon, Balyoz ve bağlantılı davalar ile paralel yapı konusundaki gelişmelere dair bakışımızı bir kez daha net şekilde ifade ettik.

Sayın Koru ya da Kıvanç, cemaati hedef aldığımız belirtmiş. Dediğimiz gibi derdimiz cemaatle değil. Onu yöneten derin ihanet çetesiyle. Geçmişte darbeci diye gördüğümüz bir çok masum insanın bu çete eliyle nasıl suçlu gösterildiğini farkettik. Bunu da bir çok haber ve yazımızda dile getirdik.

Evet bir sinsi çete kumpaslar kurarak bir çok masum insana iftira ederek suçlu göstermeye çalışmıştır. Hepsinin masum olduğuna inanmıyoruz. Nitekim Balyoz davasında olduğu gibi 7 sanık hakkında beraat kararı verilmedi. Onlar yargılanacak. Ancak bir çok isim kumpaslarla dosyaya eklendi. Bir çok haberimizde dikkat çektiğimiz gibi somut olaylarla onların kumpasları kanıtlandı. Tahşiye bunun çok net bir örneği oldu. İzmir'deki casusluk davasında mahkeme başkanının dikkat çektiği bir başka detayı hatırlamadan geçmek mümkün değil. (http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=7219)

Tipi, görüşü, vesairesi hoşunuza gitmeyebilir. Ama bu onlara iftira atılmasını meşru kılmaz. Bunu kim yapıyorsa ona lanet olsun. Oluyor da.. Nitekim bedduaları tutmuyor, ateşler kendi evlerine salınıyor.. İnleri darmadağın oluyor. Bu açık değil mi?..

-Haberkanal olayı-

Gelelim Koru'nun diğer iddiasına.. Site adımızı "haberkanal" olarak değiştirmişiz. Demek istiyor ki bunun ardında bir bit yeniği var. Paralel yapı süreciyle isim değişikliği arasından bağlantı kurmaya ve bizi lekelemeye çalışıyor. Hayır bunun altında bir hinlik, bir bit yeniği yok. Yazımızın başında belirttik. Maişet yani geçim yani mali sıkıntılar nedeniyle son 1 yıldır haftalık haber yapmaya geçtik. Eve ekmek götürme çabasından arta kalan zamanlarımızda sitemizi öksüz bırakmamaya, haber girmeye çalışıyoruz. Sitemizin adını değiştirmeyi denedik. Çünkü "Kontrgerilla.com" deyince kimseden reklam alamıyoruz. İnsanlar adı nedeniyle reklam vermeye çekiniyor. Yani bu isimle ilk anda birilerini ürkütüyorsunuz. Bunu düşünerek site başlığını ve adını değiştirmeyi denedik. Ancak farketmedi. Yine reklam alamıyoruz. Eğer alabilseydik, bu zaten yayınlarımıza yansır ve günlük haber yayıncılığına geçerdik tekrar. O reklamlar da sitemizde görüntülenirdi. Bu kadar basit bir olay için Fehmi Koru'nun komplocu ve lekeleyici ifadeler kullanması üzücü. Aslında üzücü de değil. Çünkü dediğimiz gibi Koru'yu dikkatle takip edenler yukarıda da belirttiğimiz gibi onun Erdoğan'a düşman ve cemaatçi yönünün paralel süreçte nasıl deşifre olduğunu, bizi de paraleli hedef alan yayınlarımız nedeniyle lekelemeye çalıştığını farketmek zor değil.

"Biri bana anlatabilir mi?"

"Biri bana, geçmişte bir görüşün acımasızca karşısında bulunanlar tarafından hazırlandığı izlenimi alınan bir internet sitesinin, devran değiştiğinde, bu defa tam tersi bir tavrı sergilemek için olağanüstü çaba gösterir hale gelmesini anlatabilir mi? Anlamakta zorlandığımı itiraf ediyorum." diyor Fehmi Kıvanç ya da Taha Koru.

Biz şimdi anlatmayı deniyoruz, eğer anlayabilirse. Şöyle ki;

"Paralel'e de Ergenekon'a da hayır" diyoruz. Bu aylar önceki bir yazımızın başlığı idi. (http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5887) Ergenekon ve Balyoz darbecilerinin varlığına inanıyoruz. İnkar edilemeyecek çoklukta ve somutlukta deliller var. Ancak paralel örgütün delillerin içine sahtelerini yerleştirdiğini gösteren inkar edilemeyecek çoklukta ve somutlukta deliller de ortaya çıktı. Çıkıyor da.. Bir bardak suyun içine düşen bir damla pislik gibi, suyu bulandırdı paralel çete. Var olan delillerle oynadılar. Sahte deliller üretip yerleştirdiler. Hedefledikleri masum kişileri davalara kattılar. Tıpkı Tahşiye kumpasında olduğu gibi. Geniş dinleme ağı ile hedefledikleri tüm isimleri adım adım izlediler, tüm bilgilerini öğrendiler. Havuzda biriktirdikleri bilgilerle zamanı gelince operasyona kalktılar. Hakimiyle, savcısıyla, polisiyle, TSK içindeki uzantılarıyla ve diğer kurumlardaki memurlarıyla organize çalışıp bu sahteciliği yaptılar. Dini bir gerekçe de bularak; "yüce ideallere ulaşabilmek için bazı yanlışlıklar olabilir, Allah niyetimizi biliyor, affetsin" dediler. Ya da benzer bir şey söylediler.

Ergenekon da paralel de halkın karşısına çıkmaya cesaret edemeyen "kontrgerilla" türü derin örgütlerdir. İkisine de karşıyız. Ülkeyi yönetmeye talip olanlar seçim meydanlarında halkın karşısına çıkıp söylemeli diyeceklerini. Halk beğenirse ve onay verirse ancak hükümet öyle olunabilir. Halkın karşısına çıkmaya cesareti olmayanlar, hatta bazı Ergenekon sanık ve çevrelerinin bir zamanlar açıkça söyledikleri şu söz gibi "biz cumhuriyeti kurarken sandıktan çıkarak gelmedik.. Sandığın önemi yok" ya da "Ordu göreve" zırvalarında olduğu gibi halkı açıkça küçümseyenler, "bidon kafalı", "teneke kafalı", "göbeğini kaşıyanlar" ve benzer laflarla onu aşağılayanlar elbette seçimle değil başka yollarla ülke idaresini ele geçirmeye çalışabilir. Ancak artık lafla peynir gemisi yürümüyor. Geçti o devirler. Gelişen iletişim nedeniyle artık halkın her ferdi yaşanan olayların farkında.

Ergenekon ve Balyoz'cular askeri yollarla darbe yapmaya kalkışıyor, paralelciler ise sinsi yollarla.. Bize göre Paralel örgüt Ergenekon örgütünden daha tehlikelidir. Çünkü dini de kullanmaktadır. Rahmet Peygamberini rüyasında gördüğünü ve mesajlar aldığını iddia eden örgüt liderinin o meşhur bedduasını hatırlayalım. El kol hareketleriyle beddua eden kişinin o rahmet Peygamberinin aksine hareket ettiğini gören kamuoyu onların nasıl bir dini sapkınlık içinde yaşamakta olduğunu farketti.

Şu an paralel örgütlenme devrede. Ne kadar darbe yemiş olsa da hala çok aktif. O nedenle onu takip etmeye çalışıyoruz. Kaldı ki dikkatle bakanlar farketmiştir. Ve iddianameleri yayınlamaktan amacımız da oydu. Biz "sağlam, somut ve açık delillere, bulgulara" bakıyoruz. Medyaya bakıldığında paralel yapıya dair o kadar uçuk iddialar ve söylentiler de dile getiriliyor ki onu dikkate almıyoruz. Ancak "tırnak içinde" vurguladığımız niteliklerde bir bulgu olursa onu da ne olursa olsun dile getirmekten çekinmeyiz. Yayın politikamız budur.

İşte yayın politikamızı bu şekilde bir kez daha anlatmaya çalıştık. Belki Taha Koru (ya da Fehmi Kıvanç!) anlayabilir. Ama anlamayacaktır. Kanaatimiz bu. Çünkü derdi anlamak değil. Karalamak.

Bize lekelemeye kalkmadan, yayın politikamızı sorgulamaya kalkmadan önce bir zamanlar mensubu bulunduğu Zaman gazetesinin yayın politikasının son bir kaç yıllık dönemde niçin aksine döndüğünü sorsa daha doğru olmaz mı?.. 7 Şubat 2012 MİT darbesinde, Gezi olaylarında ve sonrasındaki paralel yapı tartışmaları sürecinde niçin 180 derece tersine yayın yapıldığını ve hükümete karşı Brütüsleşmeye çalışıldığını, Gezi çapulcularının niçin savunulmaya ve "içlerinden kahramanların çıkabileceği" gibi abartılı övgülere yer verilmeye, Başbakan Erdoğan'a karşı ise hakaretlerin ve aşağılamaların dile getirilmeye çalışıldığını "Zaman"a sorsa daha uygun olmaz mı?..

Yazımızda son söz olarak Koru'ya ya da Kıvanç'a sadece şunu hatırlatmak istiyoruz ki kendisi anlayacaktır. "Kontrgerilla" kavramını Türkiye'de ilk kullanan isim Yarbay Talat Turhan'dır. Kendisine Ziverbey'de kurulan kumpasa karşı direnmiş, açılan davada yaptığı klasörlerce uzunluktaki destansı savunmasıyla kendisini mahkum ettirmek isteyenleri ürkütmüştür. Sonuçta dava düşürülmüş, Turhan rahat bırakılmıştır. Turhan ise adının lekelenmesine çok öfkelenmiş, davanın düşürülmesine tepki göstermiş ve komplo kuranların ortaya çıkarılmasında ısrarcı olmuşsa da davanın sürdürülmesini sağlayamamıştır. Ancak onun haklılığı kamuoyunda kabul görmüştür. Önemli olan da aslında budur.

Yarım doktor candan, yarım imam dinden eder. Yarım gazeteci neyden eder acaba sayın Taha Kıvanç?.. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(12 Ekim 2015, 19:46), son güncel.: (16 Ekim 2015, 10:01)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7248    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
57.814.486