Tam
EskidenYeniye
 

Paralel komutana soruşturma

Adana'daki baskınla ilgili Jandarma Bölge Komutanı Hamza Celepoğlu da şüpheliler kapsamına alındı. Celepoğlu, TCK'nın 330. maddesindeki 'Gizli kalması gereken bilgileri açıklamaktan siyasi casusluk' ile suçlanıyor. Celepoğlu'nun Adana İl Alay Komutanı Özkan Çokay ile görüşerek müfettişlere verilecek ifade için anlaştığı da ortaya çıkmıştı. Öte yandan savcılık, skandal baskının 2 subay tarafından çekilen kaydını da jandarmadan istedi. Ancak devlet sırrı görüntülerin silindiği cevabı alındı. MİT ise yabancı istihbarata verildiği iddia edilen filmlerin peşine düştü.

Önceki haber title=Sonraki haber

18.02.2014 13:56 Adana'da TIR'a yapılan baskınla ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu da şüpheliler kapsamına alındı. Sabah'ın güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre, TMK 10. Madde ile Yetkili Başsavcı Vekili Ali Doğan tarafından yürütülen 2014/117 numaralı soruşturmaya Hamza Celeopğlu da dahil edildi. Celepoğlu, TCK'nın "Gizli kalması gereken bilgileri açıklama" başlığı ile düzenlenen 330. Maddesi kapsamında düzenlenen siyasi casuslukla suçlanıyor.

SAVCILIK HAREKETE GEÇTİ

Ceyhan'da 19 Ocak'ta Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) ait TIR'lara jandarma tarafından yapılan baskın, İçişleri Bakanlığı'na gönderilen bir ihbar mailinde 'ihtilal'e benzetilmişti. İhbarcı subay mailinde operasyon talimatının bölge komutanından geldiğini ifade etmişti. Bu ifade ve Celepoğlu'nun baskın anında bir ara olay yerine geldiği iddiası savcılığı harekete geçirdi. TCK 330. Madde kapsamında yapılan soruşturma çerçevesinde Genelkurmay Başkanlığı'na da yazı yazıldı. Yazıda idari soruşturma olup olmadığı varsa sonuçlarının savcılığa bildirilmesi istendi. Adana'da MİT TIR'larına yapılan baskına ilişkin bir subay tarafından gönderilen ihbar mailinde "Operasyon hazırlığı tam bir ihtilal havası içinde geçti. Alt kademe kobay gibi kullanıldı" denildi.

İşte Adana TIR baskınına dair ortaya çıkan şok görüntüler: İzlemek için tıklayın

ALT KADEME KULLANILDI

İhbarcı subay İçişleri Bakanlığı'na gönderdiği mailde şu ifadelere yer vermişti: "Operasyon günü, bölük komutanları emirlerinde bulunan asayiş ve istihbarat kısım komutanlarını aramış, 'Alay komutanı toplantı yapacak acil bölüğe gelin' emri verilmiştir. Personel konudan habersiz olmasına rağmen pazar günü bölüklerde toplanılmıştır. Bölüklerden araçlara binilerek, malum olay bölgesine gidilmiş, Alay Komutanı'nın toplantı yalanı olay yerine gidilince ortaya çıkmıştır. Olay yerinde bomba imha, narkotik, KOM, olay yeri inceleme unsurları vardı. Hatta nükleer alarm bile alınmıştı. Bu emri bilen başta Bölge Komutanı, sırasıyla Alay Komutanı, istihbarat şube müdürleri, Seyhan, Yüreğir, Sarıçam İlçe Jandarma komutanları ve Asayiş İstihbarat Kısım başçavuşları konunun içindedir. Alt kademeye kesinlikle bilgi sızdırılmamıştır. Komutan toplantı yapacak diye izin gününde kışlaya çağırılan alt kademe personel aptal yerine konulmuş, operasyon dönüşünde hukuk dışı şekilde cep telefonları toplanarak kontrol edilmiştir. Gelen müfettişler de kandırılarak gönderilmiştir. Olay tekrar araştırılırsa ve merkez ilçe personelinin ifadelerine başvurulursa gerçekler ortaya çıkacaktır." Adana Cumhuriyet Başsavcılığı TIR baskınına katılan jandarma görevlileri hakkında görev sınırlarını aştıkları ve görevlerini kötüye kullandıkları gerekçesiyle soruşturma başlatmıştı.

İFADE VERECEKLER

Bu soruşturma halen 2014/9245 numarası ile açık. Diğer taraftan TMK 10. Madde ile Yetkili Başsavcı Vekili Ali Doğan casusluk soruşturmasında TIR baskınına katılan Jandarma personelini de dinleme kararı adlı. Gerek kamera görüntüleri tespit edilen görevliler gerekse de baskına katılan birimlerin yöneticileri savcılığa ifade verecek. Alt kademe jandarma görevlilerinin şüpheli sıfatıyla değil "bilgi veren" sıfatıyla ifade verecekleri öğrenildi. Baskına katılan bir subay İçişleri Bakanlığı'na gönderdiği ihbar mailinde "Alt kademe kobay gibi kullanıldı" ifadelerini kullanmıştı.

MÜEBBETLİK SUÇ

Türk Ceza Kanunu'nun "Gizli kalması gereken bilgileri açıklama"başlıklı 330. Maddesinde şu ifadeler yeralıyor: "1-Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askerî casusluk maksadıyla açıklayan kimseye müebbet hapis cezası verilir. 2-Fiil, savaş zamanında işlenmiş veya devletin savaş hazırlıklarını veya savaş etkinliğini veya askerî hareketlerini tehlikeyle karşı karşıya bırakmış ise, faile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilir." (Sabah)

CELEPOĞLU: BEN PAŞAYIM, SİZİ KURTARABİLİRİM

MİT TIR'larına baskını yöneten Adana Jandarma Bölge Komutanı Hamza Celepoğlu ile ilgili bir diğer gelişme de, onun Adana İl Alay Komutanı Özkan Çokay ile görüşerek müfettişlere verilecek ifade için anlaştığının ortaya çıkması olmuştu.

Celepoğlu, Çokay ve iki askeri yetkiliye 'Ben paşayım, sizi kurtarabilirim. Olaydan haberim olmadığını söyleyin' dedi.

Suriye'deki Türkmenlere yardım götüren MİT TIR'larına Adana'da yapılan operasyonla ilgili her gün yeni bir skandal ortaya çıkıyor.

Soruşturma derinleştikçe, paralel yapının Türkiye üzerindeki derin planları da belirgin hale geliyor. Türkiye'yi Cenevre görüşmeleri öncesinde, Başbakan Erdoğan'ı Brüksel ziyaretinde zor durumda bırakmak, Türkiye'yi uluslararası teröre destek veren ülkeler sınıfına sokmak isteyen paralel yapı, Adana'da her türlü hukuksuzluğu yaptı.

Korsan operasyonun emrini veren Jandarma Bölge Komutanı Hamza Celepoğlu'nun, 250 görevliyle TIR baskınlarını gerçekleştiren Adana Alay Komutanı Özkan Çokay'la korsan pazarlığa giriştiği belirlendi.

Astlarını baskı altına aldı

Paralel yapının düzenlediği operasyonu incelemek üzere bölgeye giden İçişleri Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı müfettişleri operasyon ile ilgili olarak İl Jandarma Komutanı ve diğer askeri yetkililerin ifadesine başvurdu.

Kaynaklar, bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu'nun haberi olmadan bölgede operasyon yapılamayacağına dikkat çekiyor. Her şeyden haberdar olduğu belli olmasına rağmen bazı yetkililerin Çelepoğlu'nu korumaya çalıştıkları kaydedildi.

Celepoğlu'nun müfettiş ifadelerinden önce İl Alay Komutanı Özkan Çokay ile 2 askeri yetkiliye, 'Ben paşayım, sizi kurtarabilirim. Müfettişlere olaydan haberim olmadığını söyleyin' dediği öğrenildi.

Adana'ya doğrudan telefon

Skandal zinciri bununla da bitmek bilmedi. İhbardan saatler önce operasyon için mobil karakol ve nezarethane araçları bölgeye sevk edildi. MİT görevlileri bu araçlara bindirilerek küçük düşürülmeleri sağlandı.

Baskın için ihbarın ise Ankara Çukurambar'dan yapıldığı ortaya çıktı. Normalde ihbar için 'Alo 156 Jandarma' arandığında telefona Ankara'daki en yakın jandarma merkezinin çıkması gerekiyor. Ancak Ankara'dan ihbarda bulunan kişiye cevap Adana'dan verildi. Bu da, profesyonel ihbarcının özel bir kod tuşlayarak Adana'ya doğrudan ulaştığını gösteriyor.

Mahalle mahalle gezmiş

Adana'yı arayan ihbarcının, TIR'larda 'patlayıcı olduğu'nu belirttiği öğrenildi. TIR'ların plakaları kodlanarak karşı tarafa iletildi. İhbarda araçlarda patlayıcı olduğu belirtilmesine rağmen, operasyon buna uygun yapılmadı. Böyle bir ihbar sonrası normal şartlarda itfaiye tahsis edilip ambulans için hastanelerin de uyarılması gerekirken bunların hiçbirisi yapılmadı. Bu ayrıntılar da aslında her şeyin önceden planlandığını gösteriyor.

Sözde 'patlayıcı' ihbarına rağmen jandarma ekipleri TIR'ların Pozantı, Tarsus, Adana Merkez, Ceyhan gibi meskun mahallerden geçmesine de izin verdi. Bu da, olayın 'senaryo' olduğunun açık göstergesi. Patlayıcı olduğu belirtilen bir aracın en kısa sürede ve olduğu yerde aranması gerekiyor.

Özel yetki için özel tutanak

Adana'da paralel yapı mensuplarınca baskın emri verilen MİT TIR'ları için yapılan ihbarda 'TIR'larda patlayıcı var' bilgisi verildi. Ancak, savcılığa yazılan müzekkere yazısında patlayıcıya 'mühimmat' ifadesi eklendi. Adana Adliyesi'nde ise yazıya 'El Kaide' ve 'silah' unsurları eklenerek dosyaya özel yetkili savcının bakması sağlandı.

27 Mayıs darbesi gibi

Yüzbaşıyı erlere dövdürdüler

Adana'da MİT TIR'larına yapılan baskına ilişkin şok görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, araçları durduran jandarma komandolar, ilk iş olarak MİT personelinin olduğu araca koşup ikisi subay 4 MİT görevlisini darp ediyor.

Sabah gazetesinin ele geçirdiği görüntülerde Türkiye'yi El Kaide terör örgütü destekçisi gibi göstermeye çalışan paralel yapı, MİT görevlisi yüzbaşı ve üsteğmeni jandarma erlerine dövdürüyor. Otobandan gelip geçenler görmesin diye de jandarma kamyonetleriyle eskort aracının etrafı kuşatılıyor. MİT görevlileri darp edildikten sonra çok sayıda görevli, ikisi kırmızı, biri beyaz üç TIR'ın dorsesine çıkıp konteynerlere bakıyor.

Planlanmış

Eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Bülent Orakoğlu, 'Bu TIR olayı önceden planlanmış bir organizasyon. Bu aslında operasyonda TIR'ın içinde ne olduğu ile ilgilenilmiyordu. Algı operasyonuydu. Dünyada ve Türkiye'de böyle bir algı yaratılarak AK Parti hükümeti yıpratılmaya çalışılıyor. Bu oyunları tutsaydı, AK Parti itibarsızlaştırılacaktı. Operasyonun sadece iç değil dış bağlantısı olduğu da belli. Çünkü Türkiye'nin güçlü olmasını istemeyen odaklar var' yorumunda bulundu.

İhanet

Ortaya çıkan şok görüntülere her kesimden tepki yağdı. Eski Devlet Bakanı Hasan Celal Güzel, 'Dünyanın hiçbir yerinde istihbarat teşkilatlarına bu muamele yapılmaz. Hiçbir şekilde oranın en küçük mercisi dahi istihbarat elemanına, onun istihbarat elemanı olduğunu bile bile devletin milli güvenliği ile ilgili gizli bir hizmet yaptığını bile bile bu şekilde yolunu kesemez. Bir de dövüyor, tartaklıyorlar. Bu hiçbir şekilde kabul edilemez' dedi.

11:28'de DHA'ya 12:40'ta Vali'ye

MİT baskınında skandalın ardı arkası kesilmiyor. Elde edilen bilgilere göre operasyonu bir astsubay saat 11:28'de Doğan Haber Ajansı'na (DHA) haber verdi ve yer bildirimi yaptı. Operasyon 12:01'de başladı. DHA ise 12:31'de ilk görüntü servisini yaptı. 12:36'da DHA'nın servis ettiği görüntüler medya kuruluşlarında yayınlandı.

Görevden alınan Adana Jandarma Alay Komutanı Özkan Çokay ise Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu ağırlamaya hazırlanan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'a ancak saat 12:40'da haber verebildi. Vali Coş, önce İçişleri Bakanı Efkan Ala'yı, sonra diğer yetkilileri aradı. Daha sonra da hızla olay yerine intikal etti.

Savcı Aziz Takçı engelledi

Vali Coş, Albay Çokay'a operasyonu niye zamanında haber vermediğini sordu. Albay Çokay, Özel Yetkili Savcı Aziz Takçı'nın olay netleşene kadar haber vermemesini istediğini aktardı. Oysa Jandarma İç Hizmet Kanunu'na göre önce valiye haber verilmesi gerekiyordu.

Yine aynı kanunun 158. Maddesine göre jandarma basına haberi ancak valilik izniyle verebilir. Vali Coş, bunun ardından Jandarma Bölge Komutanı Hamza Celepoğlu'nun operasyondan haberi olup olmadığını sordu. Albay Çokay, Bölge Komutanı Celepoğlu'nun haberi olmadığını söyledi. Ancak daha sonra yapılan soruşturmada operasyondan saatler önce Bölge Komutanı Celepoğlu'nun da dahil olduğu bir toplantı yapıldığı ortaya çıktı. (Yenişafak)

MİT, JANDARMANIN TIR VİDEOSUNUN PEŞİNDE

Öte yandan TIR baskınıyla ilgili ilginç başka gelişmeler de yaşanıyor. Savcılık, skandal baskının 2 subay tarafından çekilen kaydını istedi. Ancak devlet sırrı görüntülerin silindiği cevabı alındı. MİT ise yabancı istihbarata verildiği iddia edilen filmlerin peşine düştü.

Adana'da 19 Ocak'ta Suriye'deki Türkmenler'e yardım gönderen MİT TIR'larına yapılan operasyonda skandalların ardı arkası kesilmiyor. Paralel çetenin büyük bir gizlilik içinde gerçekleştirdiği operasyonda, MİT TIR'larına baskın yapılırken, konteynırların içi açılmıştı. İddialara göre TIR'larda silah bulmayı ümit eden paralel çetenin elemanları bu silahları görüntüleyerek tüm dünyaya 'Türk Hükümeti, terörist El Kaide'ye silah gönderiyor' mesajı vermeyi planlıyordu.

SANİYE SANİYE KAYDETTİLER

Bu sayede hükümeti zor duruma düşürmeyi planlayan paralel çete, uluslararası istihbarat servisleriyle yaptığı işbirliği sonrası Türkiye'yi büyük bir kaosa düşürmeyi hedefledi. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un çabasıyla skandal daha da büyümeden engellendi. Ancak operasyona katılan 250 jandarmanın arasında bulunan iki jandarma istihbarat subayının saniye saniye görüntülediği kayıtlar ortadan kayboldu. Operasyon anını an be an görüntüleyen Karayolları'na ait MOBESE kamerasında iki subayın kayıtta olduğu kanıtlandı. Hatta çift kamera, bir MİT mensubunun onlarca asker tarafından darp edilmesi ve TIR dorselerindeki konteynırların savcı bile beklenmeden açılması anında kayıttaydı.

BAŞKA BİR ÜLKEYE Mİ VERİLDİ

Savcılık, skandal baskına çifte soruşturma açarken işte bu dijital kayıtları da istedi. 'Cihazlar arıza yaptı, elimizde başka görüntü kaydı yok' diyen jandarmadan az bir görsel malzeme geldi. Kasetlerin yabancı bir istihbarat servisine verildiği kuşkusu ise yetkilileri ayağı kaldırdı. Savcılık dosyadaki görüntüleri incelemeye aldı. TAKVİM'e konuşan bir yetkili, "Kayıtlar başka ülkeye verildiyse bu tam anlamıyla casusluktur. En önemli delil olan o kasetin peşindeyiz" dedi.

KAYITLARA DETAYLI İNCELEME

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, eldeki görüntülerin uzmanlar tarafından salise salise incelendiğini söyledi.

İHANET 'ZAMAN'I

MİT TIR'larına yapılan skandal baskını görmezden gelen cemaat gazetesi Zaman, ihanet ortaya çıkınca harekete geçti. Gazetenin 'TIR baskını haberleri devletin güvenliğini tehlikeye atıyor' yazısı 'Paralelcilerin foyası çıkınca panik başladı' şeklinde yorumlandı. (Takvim)

------------------------------------------------------------------------------

ANKESÖRLÜ TELEFONDAN İHBAR YAPILDI

21.02.2014 14:07 TMK savcısı, baskında görevli bazı askerlerin bilgisine başvurdu. Operasyon için Ankara'da bir “sokak telefonunun” kullanıldığını öğrendi. Tespit edilen kişiler casuslukla yargılanacak.

Adana'da Suriye'ye yardım götüren MİT kontrolündeki 3 TIR'ın 200 jandarma tarafından durdurulmasıyla ilgili Terörle Mücadele Kanunu 10. maddesiyle görevli Cumhuriyet Başsavcıvekili Ali Doğan tarafından yürütülen soruşturmadan "paralel devlet" yapılanmasının Türkiye'deki ağının ortaya çıkmaya başladığı öğrenildi. Operasyonun yapılış biçimi ve Ankara'dan gelen ihbar telefonunun "karşı casusluk" şüphesi doğurması üzerine başlatılan soruşturmada, baskında görev alan üst düzey yetkililerin nereden talimat aldığı ve bu talimatları uygulama ağıyla ilgili önemli bulgular elde edildi.

START ETLİK'TEN VERİLDİ

Soruşturmada TIR'larda görevli olan MİT personeli hakkında kavuşturmaya yer olmadığı kararı verilirken, MİT'in çalışma usullerinin devlet sırrı niteliğinde olduğu dikkate alındığında teşkilatın faaliyetlerinin açığa çıkarılmasının suç teşkil ettiği kanaatine varıldı. Ankara Etlik'teki ankesörlü telefondan, "0322 156 00 00" numaralı hatta gelen ihbarın izinden ve bazı askerlerin verdiği bilgilerden yola çıkan savcı, operasyonun Başkent'teki bir merkezden yönetildiğini tespit etti.

DAVUTOĞLU'NUN GEZİSİNE DENK GETİRİLDİ

Soruşturmada elde edilen delillerle paralel yapılanmanın Türkiye şeması ortaya çıktı. Operasyonun Ankara'dan yönetildiği ve Suriye'ye giden TIR'ların geçiş güzergahı olan Adana, Mersin, Gaziantep ve Hatay illerinde bu yapıya bağlı görevlilerin uygulayıcı olduğu üzerinde duruluyor. Bu arada operasyon için seçilen tarih de manidar. 19 Ocak'ta Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun büyükelçilerle birlikte Mersin'de olduğu sırada, operasyon dikkatli bir şekilde uygulanıyor!

TESBİT EDİLENLER İFADE VERECEK

Söz konusu soruşturma aynı zamanda da "paralel yapı"ya yönelik Türkiye'deki ilk kapsamlı inceleme. Soruşturmada ayrıca asker, polis ve yargıdan operasyona yardım edenlerle suça karışanların tespit edilmeye başlandığı, bu kişilerin gerekli yazışmalar yapıldıktan sonra önümüzdeki günlerde ifadelerinin alınacağı belirtildi.

MÜEBBET HAPİS TALEP EDİLECEK

Şemadaki üst yönetim kadrosuna TCK'nın 330'uncu maddesi olan "Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askerî casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanacağı öğrenildi. (Akşam)

(18 Şubat 2014, 13:56), son güncel.: (21 Şubat 2014, 14:07)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5852    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.238.079