Tam
EskidenYeniye
 

Böcek soruşturması başladı

2011'de Başbakan Erdoğan'ın çalışma ofislerinde bulunan, 'böcek' adı verilen dinleme cihazıyla ilgili müfettiş raporu tamamlandı ve savcılığa gönderildi. Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. maddesiyle görevli Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma üç savcı tarafından yürütülecek. Çok sayıdaki bulgu, böcek olayının ardında cemaatin paralel yapılanmasının olduğunu gösteriyor. Casusluk şüphesiyle yürütülen soruşturmada İsrail'in adı da gündeme geldi.

Önceki haber title=Sonraki haber

01.02.2014 15:19 2011'de Başbakan Erdoğan'ın çalışma ofisinde bulunan, 'böcek' adı verilen dinleme cihazıyla ilgili Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun raporu tamamlandı ve savcılığa gönderildi. Rapor, “Devlet Sırlarına Karşı Suçlar ve Casusluk” şüphesiyle örgüt suçlarına bakan savcılığa gönderildi. 2011 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofisinde bulunan, "böcek" adı verilen dinleme cihazıyla ilgili soruşturmanın, Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. maddesiyle görevli başsavcıvekilliğine gönderildiği bildirildi.

DOSYAYA 3 SAVCI BAKACAK

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosunca yürütülen soruşturmanın dosyaları ile Başbakanlık Teftiş Kurulu raporunun, TMK'nın 10. maddesiyle görevli başsavcıvekilliğine geldiği belirtildi. Soruşturmanın üç savcı tarafından yürütüleceği öğrenildi.

YERLEŞTİREN TESPİT EDİLDİ

Cumhuriyet savcıları Hüseyin Şahin, Sadık Bayındır ve Durak Çetin tarafından yürütülen soruşturmada birçok kimsenin ifadesine ve bilgisine başvuruldu. Savcılar halen 5 klasör bilgi, belge ve ifade tutanaklarıyla soruşturmaya yön verirken, buna Başbakanlık Teftiş Kurulu'ndan gelen 3 klasörlük rapor da eklendi. Bu raporlarda Başbakan Erdoğan'ın güvenliğinden sorumlu 'Koruma Dairesi'ndeki tüm polis ve MİT mensuplarının ifadeleri yer alıyor. Teftiş Kurulu'nun titizlikle çalıştığı raporda, yalnızca Başbakan Erdoğan ve ailesinin korumalığını yapan polis ve MİT mensupları değil, Başbakanlık'taki birçok personelin de bilgisine başvuruldu. Prizlere takılı olarak bulunan ve 'uzun ömürlü yeni nesil böcek' olarak tarif edilen dinleme cihazlarının kimler tarafından yerleştirildiğine ilişkin bilgi ve belgelerin raporda yeraldığı öğrenildi.

-Prizden kriptolu yansıtma-

Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun hazırladığı rapora göre, bulunan 'böcek'ler uzmanlarca ayrıntılı şekilde incelendi. Cihazların piyasadan kolay temin edilebilecek dinleme aygıtları olmadığı ortaya çıktı. Yeni nesil cihazların kriptolu olduğu belirtilen raporda, bu cihazların dinleme verilerini nereye aktardığının takibinin neredeyse imkansız olduğu belirtildi. Cihazların 'hızlı veri aktarımı', 'aktarım yaparken şifreleme özelliği' gibi gelişmiş sistemlerle donatılmış olmasının 'güç kaynağı' sorununu ortaya çıkardığı, bundan dolayı da böceklerin prizlere takıldığı bilgisi raporda yer aldı. 'Yeni nesil böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının farklı frekanslardan takip edilmesini önlemek amacıyla kripto sistemiyle çalıştığı belirtilen raporda; faaliyette bulunduğu odada konuşulan sesleri sinyalle yakın mesafeye aktardığı kaydedildi. Teknik ve fiziki araştırmalar sonucu böceğin ses verilerini yansıtıcı kullanarak farklı bir noktaya ilettiği bilgisi de yeraldı.

TEFTİŞ KURULU: POLİSİN BÖCEĞİ BULAMAMASI KUŞKULU

Başbakan Erdoğan’ın ofisinde bulunan dinleme cihazıyla ilgili Başbakanlık Teftiş Kurulu Raporunda böcekle ilişkili bazı isimler de yer aldı. Dosya, ‘casusluk’ iddiasıyla TMK 10.madde ile görevli Başsavcıvekilliği’ne gönderildi. Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun 3 klasörden oluşan raporunda, çalışma ofisinde ilk aramayı yapan polisin “elindeki gelişmiş teknik imkanlara rağmen böceği bulamaması” kuşkulu bulundu.

-Devlet sırlarına karşı casusluk-

Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun 3 klasörden oluşan “böcek raporu” Ankara Memur Suçları Soruşturma Bürosu’na ulaştı. Memur Suçları Bürosu, rapor üzerinde yaptığı inceleme sonrasında “casusluk” iddiasını güçlü bir olasılık olarak değerlendirerek görevsizlik kararı verdi ve dosyayı TMK 10. Madde ile görevli Başsavcıvekilliği’ne gönderdi.

Raporla birlikte 5 klasörden oluşan dosya Başsavcıvekili Murat Esen’e teslim edildi. Esen, “Devlet Sırlarına Karşı Suçlar ve Casusluk” iddialarını araştırmak üzere TMK 10.madde ile görevli savcılar Hüseyin Şahin, Sadık Bayındır ve Durak Çetin’i görevlendirdi.

-Böceği koyan isim belirlendi-

Edinilen bilgiye göre Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun gönderdiği raporda gelen ihbar üzerine çalışma ofisinde ilk olarak polisin ardından da MİT’in arama yaptığı hatırlatıldı. Raporda, “Polisin elindeki gelişmiş teknik imkan ve donanıma rağmen böceği bulamaması kuşku yaratmıştır” denildi. Bu nedenle de aramayı yapan korumalar ve polislerin tekrar dinlenmesi istendi. Teftiş Kurulu raporunda dinleme cihazını koyduğu belirtilen kişiye de yer verildi.

-Tüm personelin ifadesi alındı-

Başbakanlık Teftiş Kurulu müfettişleri, böceklerin Erdoğan’ın ameliyat geçirdiği 2011 Kasım ayında konulduğu yönündeki bilgilerini rapora ekledi. Çalışmalar doğrultusunda 2011 yılı boyunca Başbakanlık Koruma Daire Başkanlığında görev yapan polis ve MİT personelinin ifadelerini alındı.

PRİZDE 1 AY KALDI

Müfettişler, kağıt inceliğindeki cihazların dinleme amaçlı ne kadar kaldığını ise TÜBİTAK'dan alınan raporla belgeledi. Böceklerin üzerindeki silikondan yaşlanma sürelerine bakan TÜBİTAK, prizden elektrik alan cihazların 1 ay süreyle aktif olduğu tespit etti.

DİNLEYEN BELİRLENEMEDİ

Alınan ifadeler ışığında böceği koyduğu ileri sürülen kişiye de raporda yer verildi. Raporla birlikte sır gibi saklanan bu isim de savcılığa iletilmiş oldu.

Böceklerin ilettiği seslerin nerede dinlendiği ise tespit edilemedi. Müfettişlerin, dinleme kayıtlarının düştüğü yeri de bulamamasında böceklerin bulunduğu tarihin üzerinden 2 yılı aşkın bir zaman geçmesi etkili oldu. Mobil olarak aktarılan dinlemenin nerede kaydedildiğinin geriye dönük bulunmasının teknolojik olarak zor olduğu kaydedildi. Kayıtların nereye düştüğü tespit edilemediği için böcekle ilgili uluslararası bir bağlantıya ulaşılamadı.

-Başbakan: Hayırlı olsun!-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını konutunun bulunduğu Subayevleri Mahallesindeki Aksa Camisi’nde kıldı. Erdoğan, namaz çıkışında cemaatle ve kendisine tezahürat eden mahallelilerle selamlaştı. Gazetecilerin, ‘böcek’lerle ilgili soruşturma dosyası ile Başbakanlık Teftiş Kurulu raporunun, Terörle Mücadele Kanunu’nun 10. maddesiyle görevli başsavcıvekilliğine gönderilmesine ilişkin değerlendirme istemesi üzerine de Erdoğan, “Öyle mi? Hadi hayırlı olsun” dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Böcek soruşturması, “Başbakan’ın odasına uluslararası güçler tarafından dinleme cihazı konulduğu” ihbarı üzerine başladı. İhbar üzerine ofiste polis tarafından yapılan incelemede herhangi bir bulguya ulaşılamadı. Devreye MİT Elektronik ve Teknik İstihbarat (ETİ) Başkanlığı girdi. Yapılan incelemede prizde böcekler bulundu. Cihazlar “dinleme” yapıyor, “Görüntü” kaydetmiyordu. Böcekler, Ankara Emniyeti Bilişim Şubesi ve ASELSAN’da incelendi. Konuyla ilgili hazırlanan ön inceleme raporunda böceklerin “özel yapım” olduğu belirtildi. Geride iz bırakılmaması için böylesi bir yolun izlendiği kaydedildi. Bu durum da casusluk iddialarını güçlendirdi.

-Böcek bir yerde mi yoksa iki yerde mi çıktı?-

Konuyla ilgili bir detay da dinleme cihazlarının sadece Başbakanlık'taki çalışma ofisinde değil Başbakan'ın evinin altındaki çalışma ofisinde de bulunmuş olmasıydı. Başbakanlık Teftiş Kurulu müfettişleri, dinleme cihazlarının Resmi Konut ve Keçiören'deki evine Erdoğan'ın ameliyat geçirdiği 2011 Kasım ayında koyulduğu bilgisini teyit etti. Bu oldukça önemli bir ayrıntı. Çünkü bu durumda böceği yerleştirenler kısa zamanda iki ofise birden girmiş demektir ki, bu da kirli operasyonun boyutunun ve cüretinin daha büyük olduğu anlamına gelir.

-Ameliyat sonrası mı kondu?-

İhbar üzerine Başbakanlık çalışma ofisinde dinleme cihazlarının bulunması 2011'in Kasım ayında meydana geldi. Olayın kamuoyuna yansıması ise Şubat 2012 oldu. Hatırlanacağı gibi o günlerde Başbakan Erdoğan ağır bir ameliyat geçirmiş, uzun süre İstanbul'da dinlenmeye çekilmişti. 2011 yılının Aralık ayı, Başbakan Erdoğan’ın, büyük ölçüde İstanbul’da bulunduğu dönemi kapsıyordu. 26 Kasım 2011’de ameliyat olan Erdoğan, bunu izleyen 20 gün İstanbul’da dinlenmiş ve çalışmış, Ankara’da kullandığı ofisler büyük ölçüde boş kalmıştı.

BÖCEKLER CEMAAT PARALEL YAPILANMASININ İŞİ

Erdoğan hasta iken bir başka önemli gelişme daha yaşanmıştı. 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi gözaltına alınmak istenmiş, Türkiye'yi sarsan büyük bir kriz ortaya çıkmıştı. Birbirine yakın günlerde yaşanan MİT gözaltıları krizi ile böcek olayının ardında Fethullah Gülen cemaatinin bulunduğu ileri sürülmüştü.

Ortaya çıkmış olan bulgular şu şekilde sıralanabilir:

-İlk incelemede polislerin gelişmiş imkanlarına rağmen ofisteki cihazları bulamaması,
-Görevden alınan Başbakanlık eski korumalarıyla yenileri arasında bir silahın da ateşlendiği gerginliğin yaşanmış olması,
-Böceği Başbakan’ın konutundaki ofise yerleştiren kişinin, Erdoğan’ın o dönemki yakın koruma ekibinden bir polis memuru olduğu yönünde uzun süredir basına da yansımış olan söylenti,
-7 Şubat 2012'deki MİT krizinin ardında polis ve yargıdaki paralel yapılanmanın bulunduğunun ileri sürülmüş olması ve bu yapılanmanın aslında Başbakan'a karşı ilk ciddi hamlesini yapmış olması.
-O dönem Başbakan´ın koruma polislerinde çok sık değişikliklerin yaşanmış ve Erdoğan´ın koruma görevini esas itibarıyla MİT´in üstlenmiş olması.

İşte bu bulgular birbiriyle örtüşüyor ve ofislere böcek yerleştirilmesinin ardında cemaatin paralel yapılanmasının olduğunu gösteriyor.

DİĞER BULGULAR

Aslında böcek olayından iki ay daha geriye gidildiğinde bağlantılı başka bulguların varlığından da bahsedilebilir.

Böceklerin 2011 Kasım ayında Başbakanlık ofislerine yerleştirildiği anlaşıldı. İki ay öncesi olan Eylül 2011'de ise Başbakan Erdoğan Ortadoğu'ya tarihi bir ziyaret yaptı. 13 Eylül'de Mısır parlamentosunda tüm dünyaya yönelik bir konuşma yapan Erdoğan İsrail'e de eleştirilerde bulundu. (1) Başbakan'ın konuşması sürerken internet sitelerinde hızla bir haber yayıldı.

MİT yetkilileri ile PKK'lı yöneticiler arasında Norveç'in Oslo kentinde 2009 ya da 2010 yılında gerçekleşmiş olan barış görüşmelerinin ses kayıtları Dicle Haber Ajansı'nın (DİHA) internet sitesinde site hacklenerek ve "one minute" kullanıcı adıyla yayınlandı. Birkaç saat sonra kaldırılan kayıtta, terör örgütü PKK temsilcileriyle Türkiye Devleti adına MİT görevlileri arasında yapılan müzakereler yer alıyordu.

Koordinatör ülke olan Norveç'in başkenti Oslo'da yapılan görüşmeye, dönemin Başbakanlık Müsteşar yardımcısı, MİT Müsteşarı Fidan, MİT Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş, KCK'den Mustafa Karasu, PKK'lı Sabri Ok ve Zübeyir Aydar'ın katıldığı ileri sürüldü.

Önemli bir detay; MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın bu görüşmelere, hem PKK Lideri Abdullah Öcalan'la hem de PKK temsilcileriyle, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla ve "özel temsilci" sıfatıyla görüşmesi oldu.

O dönem ortaya çıkan bir diğer bulgu, cemaat lideri Fethullah Gülen'in Mavi Marmara krizinde İsrail'in otorite kabul edilip izin alınmasını istemesiydi.

İsrail dışişleri bakanının diplomasi geleneğinde örneği görülmeyen şekilde MİT MÜsteşarı Hakan Fidan'ın göreve getirilmesini eleştirmesi ile İsrail yanlısı yazmaktan çekinmeyen Odatv ve diğer Ergenekon medyasının yeni MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı karalama kampanyası da bu kapsamda sayılabilir.

Son bir bulgu olarak da, cemaat medyasının o dönem ve halen de devam eden yayın politikası gösterilebilir. Bu yayın politikasına bakıldığında; Başbakan Erdoğan'ın Doğu'daki terörü çözme projesinin bu kesimde istenmediği açıkça görülecektir. Bu kesim, barış gayretlerini teröre verilen taviz olarak görmekte, terör örgütü ile yapılan görüşmeleri vatana ihanet olarak değerlendirmektedir. Bu kesim, son terörist de öldürülmedikçe ya da teslim olmadıkça terörle mücadelenin sadece silahlı yöntemlerle sürdürülmesi gerektiğini savunmaktadır.

Tüm bu bulgular birbiriyle örtüşüyor ve ofislere böcek yerleştirilmesinin ardında cemaatin paralel yapılanmasının olduğu şüphesi giderek güçleniyor. Cemaatin yönetici kesiminde dostluğunun gözetilmesi giderek daha açık savunulan İsrail'in paralel operasyonlar sürecinde cemaat kesimiyle işbirliği yaptığı ve onu tetikçi olarak kullandığı şüphesi de güçleniyor.

(Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

------------------------------------------------------------------------------

BÖCEKÇİLER ABD VE ALMANYA'YA BİLGİ VERDİ

05.02.2014 10:42 Başbakan'ın odasına böcek koyan paralel yapı, böcekleri araştıran Teftiş Kurulu'nu etkisizleştirmek için takibe aldı. Fark edildiğini anlayan yapının, ABD ve Almanya'daki uzantılarına bilgi verdiği ortaya çıktı

Başbakanlık Teftiş Kurulu, Başbakan'ın odasına böcek koyanların kim olduğunu tespit etmeye çalışırken, böceği koyduğu düşünülen yapının Teftiş Kurulu'nu yakından takip ettiği, takiplerle ilgili en son ABD ve Almanya'daki uzantılarına bilgi verdiği öğrenildi. Böceği koyanlar ayrıca Teftiş Kurulu'nun çalışmalardan sonuç alamaması için özellikle TÜBİTAK içindeki uzantılarını da harekete geçirdi ancak Teftiş Kurulu Başkanlığı incelemeyi derinleştirdi, yöntemleri çeşitlendirdi ve sonuca ulaştı. Soruşturma için gizlilik kararı alınırken, Teftiş'e yapılan takip ve sonuç elde edilmesini engelleme girişimlerinin dosyaya girip girmediği bilinmiyor.

DIŞARIYA JET TELEFON

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgilere göre; böcek bulunduktan sonra Teftiş Kurulu böceğe yoğunlaşırken, 'paralelciler' de Teftiş Kurulu'nu yakın takibe aldı. Yapılan incelemeleri yakından takip eden ve aralarında soruşturmanın şüphelilerinden birinin de bulunduğu bir ekip, incelemeleri ve Başbakanlık ofisindeki hareketliliği izleyince takip, Teftiş Kurulu ekiplerince fark edildi. Ofisteki incelemelerin bittiği gün, takip eden kişilerden birisi, ekiplerin ofisten ayrılmasının hemen ardından, önce Almanya'yı, ardından da ABD'yi aradı. Aramalar ofis yakınındaki baz istasyonundan tespit edildi.

MANİPÜLASYON GİRİŞİMİ

Böcek soruşturmasında böceğin koyulma tarihinin tespit edilmesi gerekiyordu. Bu noktada bilirkişi olarak TÜBİTAK'tan böceğin ilk sinyal alma tarihi ile ilgili rapor istendi. Bu tarih önce TÜBİTAK tarafından tespit edildi. Ancak bu noktada devreye giren paralel yapı, böceğin koyulma tarihinin belirlenememesi için manipülasyon çalışması yürüttü. Ancak 'böceğin elektrikte olduğu sürece çalıştığı' belirlenince 'karartma' çabası da boşa çıkarılmış oldu. Teftiş Kurulu dünyadaki farklı bilimsel inceleme yöntemlerine de başvurdu ve tam tarihin verilen rapordaki tarihle eşleştiğini teyit etti.

BAŞBAKAN'IN EKİBİ DE DİNLENDİ

Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Başbakan Erdoğan'ın yakın çalışma ekibinden çok önemli isimler de tanık sıfatıyla dinlendi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen dosyada şüpheliler ve yardım edenler ile soruşturmanın neticesini engellemeye çalışanların da isimleri olduğu ifade ediliyor. (Sabah)

(1) Akparti.org.tr/site/haberler/basbakan-erdoganin-misirda-yaptigi-konusmanin-tam-metni/12946

(01 Şubat 2014, 15:19), son güncel.: (05 Şubat 2014, 10:42)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5830    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.237.737