Tam
EskidenYeniye
 

28 Şubat´ta 56. duruşma

28 Şubat davasında 56. duruşma görülüyor. Duruşmada tutuksuz sanıkların savunmalarına devam ediliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

13.01.2014 14:53 28 Şubat dönemine ilişkin 103 sanığın, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan yargılandıkları davanın 56. duruşması görülüyor. Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanıklar ve avukatları ile müşteki ve avukatları katılıyor.

SANIK İSMAİL HAKKI ÖNDER'İN SAVUNMASI

Duruşmada sanıkların savunmalarına devam edildi. Tutuksuz sanık Tuğgeneral İsmail Hakkı Önder savunma yapmak için kürsüye geldi. Sözlerine, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) aldığı görevleri anlatarak başlayan Önder, TSK'da çalışan her personelin kanunlar çerçevesinde hareket etmekle yükümlü olduğunu ifade etti.

Genelkurmay karargahında görev yaptığı süre içinde, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde hareket ettiğini kaydeden Önder, 28 Şubat döneminde binbaşı rütbesinde bulunduğunu, BÇG ve evrakları hakkında hiçbir bilgisinin olmadığını savundu.

Savcılıkta kendisine gösterilen belgeleri ilk kez gördüğünü ileri süren Önder, "BÇG'nin ne amaçla, kim tarafından kurulduğunu, burada kimlerin çalıştığını bilmiyorum. BÇG'de çalışmadım, bu kapsamda herhangi bir faaliyette bulunmadım. Hukukun üstünlüğüne inanan ve bunu tüm yaşamı boyunca savunan biri olarak üzerime atılı suçu kabul etmiyorum. Beraatıma karar verilmesini talep ediyorum" dedi.

Sanık avukatı Müşteba Aydın da iddianamede, müvekkilinin isminin bulunduğu "BÇG giriş listesinin" gerçek olmadığını savundu. Suçlamaları kabul etmediklerini belirten Aydın, müvekkilinin beraatına karar verilmesini istedi.

SANIK NAZMİ SOLMAZ'IN SAVUNMASI

Emekli Kurmay Albay Ahmet Nazmi Solmaz da 1996-1998 döneminde, iç güvenlik harekat dairesi harekat şube müdürü görevinde bulunduğunu, burada, bölücü terör örgütü PKK'ya karşı faaliyet yürüttüğünü anlattı.

İddinamede, BÇG görev ve giriş kartı listesinde isminin bulunduğunun iddia edildiğini belirten Solmaz, 28 Şubat davasında birçok personelin, gerçek olmayan bu belge nedeniyle suçlamaya uğradığını savundu.

İsminin yer aldığı BÇG telefon rehberindeki numaraların, iç güvenlik harekat dairesine ait olduğunu ifade eden Solmaz, bu numaraların, iç güvenlik harekat dairesince kullanıma bugün de devam edildiğini kaydetti.

Sanıkların bir çoğuyla cezaevinde tanıştığını ifade eden Solmaz, savcılıkta sorulan sorularda yönlendirmelerin yapıldığını iddia etti.

BÇG ile ilgili kendisine ve şubesine görev verilmediğini savunan Solmaz, "BÇG ile igili hiçbir belge, bana ve şubeme gönderilmedi. Bu belgelerle ilgili hiçbir işlem yapmam söz konusu olmadı. Beraatımı talep ediyorum" dedi.

-"Çalışmaları görüyordum"-

Savunmasını tamamlamasının ardından Solmaz'ın, sorgusuna geçildi.

Müşteki avukatı Emrullah Beytar'ın, "28 Şubat sürecinde BÇG yapılanmasının olduğunu nereden duydunuz?" sorusuna Solmaz, "Plan şubeyle koordineli çalışıyorduk. Dolayısıyla o salona girip çıkıyordum. Oradaki çalışmaları görüyordum" cevabını verdi.

Müşteki avukatı İbrahim Öztürk'ün, "Sizin makamınızın, BÇG'nin de bulunduğu eksi 2. katta olduğunu söylediniz. O kata girip çıkarken, size 'buraya giremezsiniz' deniyor muydu?" sorusuna, Solmaz, "Bizim dairemiz eksi 2. kattaydı ve bizim kartımızla komuta merkezine giriyorduk. Ayrı bir kart yoktu" yanıtını verdi.

Müşteki avukatı Namık Kemal Urhan'ın, "BÇG'nin irticayla mücadele konusunda yaptığı planları, siz mi uyguluyordunuz?" sorusuna, Solmaz, "Plan şubeyle yaptığım görüşmeler iç güvenlik harekatıyla ilgili. BÇG'nin yaptığı çalışmalarla herhangi bir ilgimiz yok" karşılığını verdi.

-"BÇG'de görev verilmedi"-

Sorgunun sona ermesinin ardından söz alan Solmaz'ın avukatı Özlemnur Alpaslan da müvekkilinin bulunduğu şubenin, terör faaliyetleri konusunda çalışma yaptığını söyledi.

BÇG'de görev almayan müvekkiline, çalışmalara katılması için ikinci bir kart verilmediğini ifade eden Alpaslan, dava dosyasında "delil" olarak yer alan CD'nin, gerçek olmadığını iddia etti.

Alpaslan, müvekkilinin beraatına karar verilmesini talep etti.

Duruşmaya, ara verildi.

SANIK MUSTAFA KÖSEOĞLU'NUN SAVUNMASI

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, sanıklar savunmalarını yapmaya devam ediyor. emekli Kurmay Albay Mustafa Köseoğlu, savunmasında, dava dosyasındaki bir CD'de bulunan belgede, adı yer aldığı için evinin arandığını ve 14 ay tutuklu kaldığını söyledi.

Gözaltına alındığında Ege Ordu Komutanlığı Harekat Başkanlığı'nda görev yaptığını belirten Köseoğlu, geleceği parlak bir subay olarak, yükselmesinin engellendiğini iddia etti.

Tutuklanmalarına neden olan belgenin, gerçekliğinin iddia makamınca araştırılmadığını ileri süren Köseoğlu, Genelkurmay Başkanlığı'nın, söz konusu belgeyi, imha tutanaklarında da bulamadığını savundu.

BÇG'de birlikte çalıştığı iddia edilen birçok kişiyle cezaevinde tanıştığını öne süren Köseoğlu, "Bana BÇG kapsamında hiçbir görev verilmedi. Görev verilmişse binlerce belgenin hangisinde benim imzam var? Hangi toplantılara katılmışım? Hangi fiilim yada hareketim Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini devirmeye iştirak suçunu oluşturdu?" dedi.

28 Şubat sürecinde Ankara'da çok kısa bir süre bulunduğunu kaydeden Köseoğlu, hükümeti düşürme suçunu işlemediğini savunarak, beraatını talep etti.

Köseoğlu'nun avukatı Ali Mehmet Kocaoğlu da müvekkilinin "hükümeti devirmek" suçundan, Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. Maddesiyle görevli mahkemede yargılanmasını eleştirerek, "Bu insanların neresi teröre bulaşmış? Hepsi efendi, devletine hizmet etmiş insanlar" dedi. Müvekkilinin BÇG'de bir faaliyetinin olmadığını savunan Kocaoğlu, beraat talebinde bulundu.

SANIK NECDET BATIRAN'IN SAVUNMASI

Duruşmada, emekli astsubay Necdet Batıran da savunmasını yaptı. 28 Şubat döneminde Genelkurmay karargahında, maaş ve özlük hakları astsubayı ve iç güvenlik harekat şubesinde idari işler astsubayı olarak görev yaptığını anlattı.

Rütbe ve konumu nedeniyle, iddianamede isnat edilen suçu işlemesinin mümkün olamayacağını savunan Batıran, "BÇG içinde görev almadım. BÇG'nin hiçbir toplantısına katılmadım. Bana hiçbir görev verilmedi" dedi.

Suçlamaları reddeden Batıran, beraatına karar verilmesini istedi.

Batıran'ın avukatı Dilek Yılmaz Şahin de müvekkilinin rütbesi nedeniyle atılı suçu işleyemeyeceğini iddia ederek, müvekkilinin beraatını talep etti.

DURUŞMA SONA ERDİ

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Tayyar Köksal, hakkında yokluğunda tutuklama kararı bulunan sanık Erdoğan Öznal'ın avukatının, bu kararın kaldırılması talebiyle dilekçe verdiğini bildirdi.

İsteme ilişkin görüşü sorulan Cumhuriyet Savcısı Kemal Çetin, mahkemece diğer sanıklar hakkında verilen kararlar gözetilerek, Öznal hakkında verilen yoklukta tutuklama kararının kaldırılmasını istedi.

Mahkeme Başkanı Köksal, heyetin müzakeresinin ardından ara kararları açıkladı.

Buna göre, sanıklardan Necdet Batıran, Mustafa Köseoğlu, İsmail Hakkı Önder ve Ahmet Nazmi Solmaz'ın duruşmalardan vareste tutulmasına, Başbakanlık Hukuk Hizmetleri Başkanlığından, 13 Mart 1997 tarihli Bakanlar Kurulu kararları ile 14 Mart 1997 tarihinde yayımlanan Başbakanlık genelgesinin suretlerinin istenmesine karar verildi.

TBMM'den 54. Hükümet üyelerinin adresleri ile hükümeti oluşturan RP ve DYP milletvekillerinden istifa edenlerin güncel adres bilgilerini soracak olan mahkeme, sanıklardan Erdoğan Öznal hakkında verilen yokluğunda tutuklama kararının, "dosyanın geldiği aşama, diğer tutuklu sanıklarla ilgili verilen kararlar ve sanık avukatının talebini" dikkate alarak kaldırılmasını kararlaştırdı.

Genelkurmay Başkanlığı ve MGK Genel Sekreterliğine ayrı ayrı müzekkere yazılarak, "başka yer ve tarihlerde başka kişi ve kurumlara yapılan sunumların metinleri bulunduğu halde, 28 Şubat 1997 tarihli MGK toplantısında sanıklardan Fevzi Türkeri tarafından yapıldığı belirtilen irtica ile ilgili sunumunun metninin neden bulunmadığının araştırılarak, bu metnin arşivlere alınıp alınmadığı, alınmış ve imha edilmiş ise imha tutanaklarının bulunup bulunmadığı" konularında bilgi istenecek.

Genelkurmay Başkanlığına, müşteki Tamer Tatar tarafından savcılığa verilen CD'ler ile ilgili soruşturmanın akıbetinin sorulması kararlaştırılarak, duruşma yarın 09.30'a ertelendi.

(13 Ocak 2014, 14:53)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Darbe kaydına tekzip talebi

Darbe kaydına suç duyurusu

28 Şubat davasında mahkeme heyeti ile ilgili tartışmalar

28 Şubat´a Balyoz etkisi

28 Şubat davası duruşmaları

Flaş!!! 28 Şubat davası açıldı

28 Şubat soruşturması manşetlerimiz

28 Şubat süreci manşetlerimiz

28 Şubat iddianamesinde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5789    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.794.027