Tam
EskidenYeniye
 

Dersaneler=Cemaat mi?

Abdulhamit Bilici'nin Zaman'da bugün yayınlanan 'Ya AK Parti ters yönde, ya herkes?' yazısını okuyunca yeter artık dedik ve bu yazıyı kaleme aldık. Bir kaç gündür Cemaat medyasının tek gündemi dersanelerin kapatılması. Sanırsınız ki kıyamet kopacak. Hiç bir haberi bu kadar ısrar ve önemle vermediler, büyütmediler. Bu da bir söylentiyi doğruluyor: Dersaneler=Cemaat..

Önceki haber title=Sonraki haber

16.11.2013 12:31 Türkiye'nin gündemi bir kaç gündür dersanelerin kapatılması konusu.. Yoğun şekilde tartışılıyor. Özellikle bir kesimde.. Abdulhamit Bilici'nin 'Herkes mi ters yönde' yazısını okuyunca yeter artık dedik ve bu yazıyı kaleme aldık. Cemaat medyasının tek gündemi dersanelerin kapatılması. Sanırsınız ki kıyamet kopacak. Hiç bir haberi bu kadar ısrar ve önemle vermediler, büyütmediler. Bu da bir söylentiyi açıkça doğruluyor: Dersaneler=Cemaat.

Bu konunun site konusuyla alakası yok diye düşünüp yazmayı düşünmezken, 'Darbe dönemlerinde bile bu kadar baskı yoktu' haberi, bizi yazmak için kışkırttı. Yine de sabır dedik, yazmadık, geçiştirdik. Kardeşlik zarar görmesin diye düşündük. Ancak Bilici'nin inanılmaz ölçüsüz yazısı (1) bardağı taşırmayı ve bizi kışkırtmayı başardı. Bu cümleleri yazmak zorunda olduğumuzu hissettik.

Benzer bir durumu 2012 şubat ayındaki MİT krizi olayında da yaşamıştık. CHP bile, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın gözaltına alınmak istenmesi krizinin ardında cemaatin olduğunu dile getiriyordu. Cemaat medyasının o günlerde MİT gözaltılarını savunan açık tavır değişikliğini görünce de iddiaların doğru olduğunu hissetmiştik. Sağda solda bir nabız yoklaması ile başkalarının da aynı görüşte olduğunu görünce şüphemiz güçlenmişti. O günlerde de 'site konusuyla alakası yok, yazmak doğru mu' diye tereddütle yazmıştık. (2) Ve ilerleyen süreç bu krizin hükümete yönelik bir sivil darbe girişimi olduğunu açıkça gösterdi. Benzer bir durumu Gezi olaylarında da yaşadık. (3) "Gezi eylemcilerine çapulcu demeyin içlerinden geleceğin Halid bin Velid'leri çıkabilir" lafını nereye koyacağımızı bilemedik.

Allah'tan başka hiç bir kimseden korkumuz yok. İnandığımız doğruları söylemek görevimiz. Yeri geldi Başbakan Erdoğan'ı da eleştirdik. Sitede bir çok haber ve yazı kaleme aldık ya da aktardık bu şekilde. (4) Yeri geldi cemaati savunduk. Her taşın altında cemaati arayanlara karşı durduk. Hanefi Avcı olayında olduğu gibi.. (5) Ama her zaman gerekçelerini de belirttik. Yazdıklarımızın arkasındayız. Lafı kimin söylediğine bakmayız, ne söylendiğine bakarız. Bu bakış açısına hep dikkat etmeye çalışıyoruz. Hesap vermek gerekirse de veririz. Alnımız ak.

Cemaat medyasının -ki bu niteleme zorumuza gidiyor, ama malesef bir gerçek- günlerdir tek gündemi dersaneleri kurtarabilmek. Ergenekon soruşturması sürecinde en fazla haber yapan medya grubu iken ve bu nedenle ilk sırada bu grubun web sitelerini takip edip alıntılar yaparken, günlerdir bu konuda haber görmekte zorlanıyoruz. Tek gündem dersaneler..

Neler oluyor böyle?.. Büyük bir afet mi yaklaşıyor?.. Türkiye mi yıkılıyor?.. Hayır, dersaneler kapatılmak isteniyor!.. Gerçekten çok mu önemli dersanelerin açık kalması?.. Kimin için önemli?.. Niye bu kadar önemli?.. Elbette her konunun az çok önemi vardır. Ama herkesin gördüğü gibi cemaat medyasının tek gündemi günlerdir bu konu. Bu durum bu soruları sorduruyor.

O medyada, konuyu destekleyen her görüşe yer veriliyor, ama aleyhtekilere değil. CHP'li olsun MHP'li olsun, sanatçı olsun siyasetçi olsun, ya da başka kim olursa olsun, kim dersanelerin kapatılmasına karşı ise onun görüşlerine yer veriliyor. Cumhurbaşkanının orta yollu açıklaması bile tek açıdan yansıtılıyor. Diğer açıya sahip görüşlere yer yok. Örneğin, çocuklarını okutmak için dersanelere para yetiştiremeyen dar gelirlilerin görüşlerini hiç bulamazsınız o medyada. Yahu bir tek haber de bu yönde verin be kardeşim. Kamuoyu bu kadar mı aynı görüşte sizin gibi acaba?.. Buna emin misiniz?..

-Diktatörden kurtulma fırsatı-

Ayrıca niye üzülüyorsunuz ki bu kadar?.. Bilici, Amanpour ya da diğer efendi ve hanımefendiler bilmeli ki, dersane ve kızlı erkekli evler tartışması, ya da Bilici'nin yazısında belirttiği diğer hususlar bir kaç ay sonraki seçimlerde Türk Halkı tarafından dikkate alınacaktır. Niçin bu kadar telaşlısınız?.. Hükümet daha önceden parti programına da koymuş olduğu dersaneleri kapatmayı gündeme aldıysa, ve bu konuda da eğer iddia ettiğiniz kadar vahim bir hata yapıyorsa, böylece kurtulursunuz. Ya da kurtulma sürecine girersiniz. O bir diktatör ise, herkes farklı düşünüyor da bir o yanlış düşünüyor ise merak etmeyin kurtulmanız için fırsat 3 ay sonra.. Gezi sürecinde dezenformasyonun simgesi haline gelen CNN'in muhabiri Amanpour'a bile yazınızda atıf yapacak, onu övecek kadar ölçüyü kaybetmeniz acep neden?.. Allah'tan korkmak gerekmez mi?..

-Örnek bir muhabir!-

Bilmeyenler için hatırlatalım; Christiane Amanpour, Gezi olaylarında Kazlıçeşmedeki 1 milyonu aşkın insanın katıldığı hükümete destek mitingini hükümeti protesto mitingi diyecek kadar çarpıtan Amerikan CNN televizyonunun muhabiridir. Amanpour ve CNN´in canlı yayında yalan haberler yaparak Türk halkını nasıl isyana teşvik ettiği unutulmadı. Hakikaten çok saygı duyulacak örnek bir yayıncıdır!...Gezi olayları canlı yayınında Başbakan Erdoğan´ın danışmanı İbrahim Kalın´a sansür uygulayacak kadar tarafsız ve değerli bir gazetecidir!.. (6)(7) İşte bu Amanpour hanımefendi, Bilici efendinin kendilerine destek diye gösterdiği örnek bir muhabir oluyor yani!.. Tabi yersek.. Bu kadar mı şaşırır bir insan?.. 'Ya AK Parti ters yönde, ya herkes?' diye yazısına başlık atacak kadar bilmeyici olabilir mi bir insan, Bilici efendi?..

-MİT, kimyaları bozdu-

MİT krizinde ve Gezi olaylarında hükümete çakmaya çalıştığınızı çaktık. O efsanevi gazeteci Baransu bile değişti. Kesintisiz darbe haberleri, yerini hükümete her açıdan çakmaya bıraktı. MİT olur, başka konu olur. Her fırsatta hükümete çakmak.. MİT Müsteşarlığına Hakan Fidan'ın getirilmesi ve Başbakan Erdoğan'ın tüm baskılara karşı ona açıkça sahip çıkması, 'Fidan'ı yedirmeyeceğim' şeklinde net açıklama yapması birilerinin tüm kimyasını bozmuş anlaşılan..

Bir başka örnek Nazlı Ilıcak Hanımefendi.. Bir süredir her konuda hükümete çakmakta olduğu dikkatlere çakılan Ilıcak, daha bir kaç gün önce kızlı erkekli evler tartışmasında, 'AK Parti'ye ve Başbakan Erdoğan'a oy verdiğim için utanıyorum' gibi geri alınamaz ve tevil edilemez ifadelerle tavırlarında zirve yapmıştı. Şimdi ise 'Başbakan dersaneler konusunda etrafındakiler tarafından yanıltılıyor' şeklinde, sanki Başbakan Erdoğan'ı umursarmış gibi bir görüş sarfedebiliyor. Başbakan çocuk da, yanıltılacak!.. Dersaneler kapatılacak haberleri bir kaç hafta önce de gündemdi. O günlerde birileri, 'bu iddialar doğru değil, yanlış anlama var' falan diye konuyu kapatmaya çalışırken, bizzat Başbakan Erdoğan açıklama yapmıştı. 'Tavrımız net, dersaneler kapatılacak' diye. (8) Yok başbakan yanıltılıyor mu etrafı tarafından da falan filan.. Geçiniz Nazlı Hanım, geçiniz. İnsan net olmalı, bir öyle bir böyle konuşmamalı. Asıl yanıltmak isteyen kimler acaba?..
 
-'Ya AK Parti ters yönde, ya herkes' mi?-

Baransu, Ilıcak vd.. Bu kadar tavır değişikliğinin çakılmaması mümkün mü?.. Neler oluyor böyle?.. Bilici'nin iddia ettiği gibi 'Ya AK Parti ters yönde, ya herkes?' ise bu sözün karşılığı yakında anlaşılır,  üzülmeyin. O bir diktatör ise, herkes farklı düşünüyor da bir o yanlış düşünüyor ise merak etmeyin kurtulmanız için fırsat 3 ay sonra. Üstelik MİT müsteşarı ya da Gezi olayları üzerinden sinsice yüklenmenize de gerek yok. Sandıkta meşru şekilde onu devirebilirsiniz. Erkekçe.. Tabi, Halk da sizin gibi düşünürse..

-O bir siyasetçi değil-

Sayın Başbakan kadar açık tavırlı ve kendini net ifade eden bir yönetici daha gelmiş midir bu ülkeye, samimi olarak soruyoruz. Bir çok kişiye göre, o bir siyasetçi değil. Siyasetin klasik kurallarına aykırı davranıyor çünkü. Eğip bükmüyor. "Petrol vardı da biz mi içtik.. Dam üstünde saksağan.. Dağdan kestim kereste.." gibi laf salatalarıyla karşısındakileri aptal yerine koyan siyasetçilerden olmuyor. Kasımpaşalı, söyleyeceğini kestirmeden söylüyor. Damardan giriyor. 'Bizi diktatörlükle suçlayanlara hodri meydan diyorum. 30 Mart'ta sandıkta kozlarını paylaşsınlar. Bu ülkede bir diktatör varsa bu diktatörü sandık yoluyla indirsinler" diyor. (9) Daha ne desin?.. Bu kadar açık mesajları hangi siyasetçi vermiştir acaba şimdiye kadar?.. 'Siyasi hayatıma mal olsa da terör meselesini önleyeceğim' diyor. 'Üç defadan fazla seçilmeye karşıyım diyor.' Hiç bir siyasetçinin veremediği net ve cesur mesajları veriyor.

-Hakkım helal değil-

Bu satırların yazarı olarak görüşümü bu noktada belirtmek isterim ki, ben Başbakan'ın bu tercihine kesinlikle karşıyım. Halk istediği sürece o makamdan ayrılamaz. "Üç defa yeter, ben artık yokum" deme hakkına kusura bakmasın ama sahip değil. Türkiye'nin ona ihtiyacı var. Allah uzun ömürler versin. Başımızdan eksik etmesin. Yine de giderse hakkım helal değildir. Olabilir. Herkesin hataları olabilir. Genele bakmak gerek. Ayrıca beğenilen insanı hiç kimse bırakmaz. Niye bıraksın ki. Şayet beğenilmiyorsa da kimse onu orada tutamaz. Eğer o makamdan gidecekse buna da halk karar versin..

Evet. İşte görüldüğü gibi görüşlerimizi eğip bükmeden açıkça söylüyoruz. Herkesin fikir özgürlüğü varsa bu da bizim özgürlüğümüz. Amanpour'u bile öven Bilici ve diğer efendiler bizi kesin kötülerler.. Böyledir bu işler. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış. Kovsunlar. Önemli değil.  10'uncudan kovmasınlar yeter ki. Orası çok farklı.. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

1) Zaman.com.tr/dunya/ya-ak-parti-ters-yonde-ya-herkes_2168219.html
2) Kontrgerilla.com/mansetara_act-eskidenyeniye.asp?aranacak=mitkriz
3) Kontrgerilla.com/yazilar/gezi_belgeseli.asp
4) Kontrgerilla.com/mansetsec.asp?m_no=5121%205113%205101%205100%204598
5) Kontrgerilla.com/mansetara_act-eskidenyeniye.asp?aranacak=hanefavci
6) Kontrgerilla.com/yazilar/gezi_belgeseli.asp
7) Hurriyet.com.tr/planet/23485992.asp
8) Haber.gazetevatan.com/30-buyuksehirden-sonra-51-il-butunsehir-olacak/581022/1/gundem
9) Radikal.com.tr/politika/erdogan_bu_ulkede_diktator_varsa_sandik_yoluyla_indirsinler-1157337

(16 Kasım 2013, 12:31)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

Cemaat-MİT çatışması mı yaşanıyor?

Hükümet sivil darbeyi engelledi

Erdoğan: Fidan´ı yedirmem

MİT müsteşarı Fidan hedefte

Odatv-Aydınlık-İsrail´in hedefi: Fidan

´Mesaja mesaj´ ses kaydı

MİT görevlilerinin ifadeye çağrılması krizi manşetlerimiz

Cemaat hala Gezi´de mi?

Cemaat de Gezi´de mi?

Belgeleriyle Gezi´nin Ardındakiler

Taksim gezi olaylarıyla ilgili manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5688    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.238.323