Tam
EskidenYeniye
 

Ateş iddiayı doğruladı.. Kıraç kasetin neresinde?

Taraf´tan Mehmet Baransu´nun dile getirdiği şok iddiaya göre, işadamı Kıraç, Baykal´ı ziyaret ederek ´Sav, Özyürek ve Öymen´i listeye alma´ dedi. Baykal reddetti. Üç ay sonra kaset patladı. Baykal gitti, Kılıçdaroğlu bu 3 ismi partiden sildi.. CHP´li Yılmaz Ateş, İnan Kıraç´ın kaset olayından önce ikna girişiminde bulunduğu iddiasını doğruladı: ´Bu CHP´yi yeniden dizayn etme operasyonuydu.´

Önceki haber title=Sonraki haber

25.05.2011 17:38 Taraf´tan Mehmet Baransu´nun dile getirdiği şok iddiaya göre, işadamı Kıraç, Baykal´ı ziyaret ederek ´Sav, Özyürek ve Öymen´i listeye alma´ dedi. Baykal reddetti. Üç ay sonra kaset patladı. Baykal gitti, Kılıçdaroğlu bu 3 ismi partiden sildi.. CHP´li Yılmaz Ateş, İnan Kıraç´ın kaset olayından önce ikna girişiminde bulunduğu iddiasını doğruladı: ´Bu CHP´yi yeniden dizayn etme operasyonuydu.´

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal´ın ´kaset komplosu´nun perde arkasında şok gelişmeler yaşandığı ortaya çıktı. Taraf gazetesinde yer alan habere göre, işadamı İnan Kıraç, skandal kaset internete düşmeden üç ay önce Baykal´ı ziyaret ederek CHP üst düzey yöneticileri Önder Sav, Mustafa Özyürek ve Onur Öymen´i kurultayda parti yönetiminden uzaklaştırmasını istedi. Kıraç´ın, Baykal´dan ´ret´ yanıtı almasının ardından önce kaset skandalıyla Baykal istifa ettirildi, yerine gelen Kemal Kılıçdaroğlu da Sav, Özyürek ve Öymen´i sildi.

Kaset komplosu iddiasını doğrulayan CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, ?Benim yaşadığımı dün Taraf tespit etmiş. Ben yalanlamadım. Kim niye yaptı bilmiyorum. Bu CHP´yi yeniden dizayn etme operasyonuydu? dedi. İşte Ateş´in STAR´a yaptığı açıklamalar:

Sav korkusundan gelemedi

Kılıçdaroğlu ile aranızda Önder Sav´a ilişkin bir konuşma geçti mi?

MYK´daydım ben. Ali Kılıç geldi. MYK´ya grup başkan vekillerini de çağırmıştık. ´Kemal Bey görüşmek istiyor´ dedi. ´Toplantıdan sonra odama gelsin´ dedim. Akşama doğru Kılıç geldi. ´Kemal Bey gelemiyor´ dedi. ´Önder´in korkusundan mı´ dedim. ´Evet abi´ dedi. ´O zaman gerek yok´ dedim. Çok rica minnet etti. ´Ben de senin kardeşinim illa bizim evde buluşalım´ dedi. Saat 22.00´de buluştuk.

Gazeteler yazıyor ama öyle değil

´Kemal Bey aday mısınız´ dedim. ´Yok aday değilim´ dedi. ´Gazeteler öyle yazıyor´ dedim. ´Ama ben aday değilim. Beni de yanınıza alırsanız. Sizin listenizde olmak istiyorum´ dedi. Ben de ´Olur, zaten seni listemizde düşünüyoruz´ dedim. ´Teşekkür ederim´ dedi. Sonra döndü ´Onur Öymen, Önder Sav olacak mı´ dedi. ´Olabilirler´ dedim. Onun da aynen dediği ´İşte Önder Sav olursa beni alma´ dedi. ´Olur mu öyle şey´ dedim. ´Ya onun olduğu yerde ne yenileşme olur, ne de parti iktidara gelir´ dedi. Böyle bir şeydi.

´Kurultay´da listeye alma´ dedi

Peki, İnan Kıraç Deniz Baykal´a ´O isimleri aday göstermeyin´ demiş mi?

Listeye alma değil de. Mehmet Baransu haberi bana ordu ben de doğruladım. ´Kurultayda listene alma´. Bana aktarılan oydu.

İnan Kıraç, neden istememiş?

Halkın tepkisi var. Kadron iyi, gayet iyi gidiyorsunuz, iktidara da geliyorsunuz. Vatandaşın bunlara tepkisi var´ şeklinde.

Ben bunları bire bir yaşadım, CHP dizayn edildi

Taraf´taki olayın kronolojisi doğru mu?

Bunları ben birebir yaşadım. Bu konuda şimdi herkes günah çıkartıyor. Geçen Mehmet Tezkan´ı izledim bir kanalda. ´Baykal konusunda hata yaptım´ diyor. Türkiye yanlış yaptı. Türkiye bir siyaseti siyaset dışı kurallarla belirlemenin önüne herkes seyirci kaldı. Kimisi açıktan... Bu Türkiye demokrasisini çok önemli şekilde yaraladı, yaralıyor da. Nerede görülmüş böyle bir olay? Parti yeniden dizayn edildi. Bunu baştan beri söylüyorum. Şu olsa anlarım. Herkes çıkar aday olur, bir yarış olurdu. Böyle bir ahlaksız komplo ile parti dizayn edilir mi ya? Biz de o yoğunlukta atlamıştık. Bizim kurultay 22-23 Mayıs´ta yapıldı. Kaset 6-7 Mayıs´ta yayınladı. Mesela 22-23 Mart´ta Anayurt Gazetesi´nde Muhsin Akıl diye bir yazar var. Orada bir yazı yazıyor. Diyor ki ´Kurultaya az bir süre kala, CHP´de bir bomba patlayacak, Baykal istifa edecek, Kılıçdaroğlu genel başkan olacak´ diyor. Yani bütün bunları bir araya getirdiğiniz zaman bunların bir senaryo olduğu ortada.

İnan Bey için ne söyleyeceksiniz?

Ben ne diyorsam odur. Benim yaşadığımı dün Taraf tespit etmiş. Ben yalanlamadım. Onun ötesinde onu oraya, onu oraya şey yapmam. Somut bildiklerimi paylaşıyorum. Zorlama ile bir yere çekerseniz... Kim niye yaptı bilmiyorum. Bu CHP´yi yeniden dizayn etme operasyonuydu. Hükümet eğer bu konuda, bu olayın bir parçası değilse, ortaya çıkarmak durumunda. Ortaya çıkarmazsa bir parçası olur. (Star)

KILIÇDAROĞLU İNAN KIRAÇ´IN MÜDÜRÜ MÜ?

Ergun Babahan (Star): Galatasaray´a Ünal Aysal başkan olsun diyor oluyor. Adnan Polat´a telefonda Galatasaray´a yanlış yapanların kafasının kopacağını söylüyor, kopuyor gerçekten de kafalar. (İşin garibi Galatasaray´a şimdilerde CHP´ye destek veren Demirel´in gizli gözdesi Aysal başkan oluyor.) ?Yeni CHP yönetiminde Önder Sav, Onur Öymen ve Mustafa Özyürek yer almasın´ diyor, Deniz Baykal kabul etmeyince bu üç arkadaşıyla birlikte yönetimden uzaklaştırılıyor. Kendisini Koç Ailesi´nin damadı olarak biliyoruz ama İstanbul´un fısıltı gazetesi hep daha fazla bir şey olduğunu söylüyor.

Adını New York taksi ihalesi nedeniyle daha sık duyar hale geldiğimiz İnan Kıraç´tan sözediyorum. İstanbul sermayesinin büyük ağabeyi denilen Kıraç´ın bir medya grubunun önemli hissedarı olduğu da söylentiler arasında. Taraf´tan Mehmet Baransu´nun haberine göre İnan Kıraç, kaset skandalı patlamadan 3 ay önce Deniz Baykal´ı CHP Genel Merkezi´nde ziyaret ediyor. Başbaşa gerçekleşen görüşmede Kıraç, Baykal´dan bir istekte bulunuyor. Özel bir konumu, CHP ve siyasetle, medya ve bürokrasiyle özel bir ilişkisi olmayan bir işadamının kolay kolay cesaret edemeyeceği bir istek bu. Kıraç, CHP´nin yönetimine doğrudan müdahalede bulunuyor. Baykal´dan 3 yöneticisini tasfiye etmesini istiyor.

Normal şartlarda konuğuna kapıyı göstermesi gereken Baykal, konuğunun ´özel ilişkiler´ ağı nedeniyle olsa gerek, üç arkadaşının da erdemli ve çalışkan olduğunu, partiye büyük katkıları olduğunu söylemekle yetiniyor. Kıraç, bu üç ismin yerine Kemal Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin´i öneriyor mu, bilmiyorum ama sonraki gelişmeler önermiş olabileceğini gösteriyor.

MHP´de seks kasedi çıkanlara ´istifa etme diren´ diyenler Baykal´ı istifaya çağırdı

İş burada kalsa, önemli bir işadamının gönül verdiği partisine destek çabası olarak görebileceğimiz bir olay. Ancak, iş orada kalmıyor. Kalmıyor çünkü Baykal´ın kaset skandalı patlak veriyor. Tesadüfe bakın ki, bu skandalı Kıraç´ın bir dönem Sirkeci´den bayii olan ve o dönem birlikte büyük paralar kazandıkları bilinen bir arkadaşının gazeteleri manşet yapıveriyor. Bu gazeteler, Baykal´a açıkça ?Git? diyor. Ardından başta Baykal olmak üzere Kıraç´ın CHP´de istemediği 3 isim de dahil olmak üzere tüm Baykalcı ekip tasfiye ediliyor. Kimi kafalar koparılıyor yani.

Kaset komplosu Kıraç medyasına göre AKP komplosu

İşin bir başka ilginç boyutu, Kıraç´ın Ergenekon zanlılarıyla iyice ünlenen Cumhuriyet Gazetesi´nin önemli bir hissedarı olması. Şimdi başta Sirkeci´den eski arkadaşınkiler dahil birçok gazetede bu haberi ve yankılarını okumayacaksınız. Hükümet medyaya baskı yaptığı için bu haberi sansürlemek zorunda kalacaklar! Yoksa onlara kalsa mutlaka yazarlardı. Hükümet baskısı ne hale getirdi medyayı... Siz o gazetelerde Kılıçdaroğlu´nun kaset komplolarının sorumlusunun AK Parti olduğuna ilişkin açıklamalarını okuyacaksınız. Ergenekon´un hayali bir örgüt olduğu yorumlarını okuyacaksınız. CHP´yi asker destekli İstanbul dükalığının değil de parti tabanının yönettiğine inanacaksınız. Merak ettiğim asıl mesele ise şu; Kemal Kılıçdaroğlu her akşam İnan Kıraç´a günün bilançosunu veriyor mudur acaba?

Kemal Bey´in zigzagları

Baransu´nun haberinde sadece bu müthiş gelişme yok. Kılıçdaroğlu´nun kaset skandalının ardından ortaya koyduğu performans da var. İşin özü, siyaset bir sadakat işidir. Her gün yeni bir ekip kuranlara bu dünyada güvenilmez. Ancak kaset skandalı patladığında henüz genel başkan olacağını bilmeyen Kemal Kılıçdaroğlu´nun tam da böyle davrandığını görüyoruz. Gelişmeler Kemal Bey´in İstanbul dükalığı ve Gürsel Tekin´in ortak projesi olduğunu gösteriyor. Ancak Kemal Bey o dönem bunu bilmiyor. Tıpkı Mehmet Haberal´ı milletvekili adayı yapmak zorunda olduğunu bilmediği gibi. Yukarıdaki gelişmeler ışığında Haberal´ın adaylığının nasıl gerçekleştiğini daha iyi anlamışsınızdır zaten. Evet, kendi durumunu bilmeyen Kemal Bey, ´Aday değilim. Baykal dönsün, beni listenize alırsanız sizinle çalışırım´ diyor. Ama İnan Kıraç´ınkine benzer bir koşul ortaya koyuyor ve ´Mustafa Özyürek, Önder Sav ve Onur Öymen varsa, ben yokum´ diyor. Ne tesadüf değil mi, ikisi de aynı üç isme karşı. Ama Kemal Bey sonra Önder Sav´a gidip ´Sen genel başkan ol, ben genel sekreter olayım´ diyor. Sonra üçüncü denemede doğru yolu buluyor, kendisi genel başkan oluyor ve İnan ağabeyinin arzusuna uyup Sav´ı postalıyor. Siz, böyle bir liderle yola çıkar mısınız? Ben çıkmam açıkçası. ( Ergun Babahan / Star)

CHP´Lİ ATEŞ´İN DOĞRULADIĞI İDDİAYI GENEL MERKEZ YALANLADI

CHP Genel Merkezi, bazı gazeteler ile köşe yazılarında, İnan Kıraç´a ait olduğu iddia edilen sözlerden yola çıkılarak yapılan değerlendirmeleri yalanladı. Yapılan açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun bazı CHP´li yöneticileri listeye almadığı ve tasfiye ettiği şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı kaydedildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu konudaki haber ve spekülasyonların gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Kılıçdaroğlu, ´Genel Başkan olmadan önce hiçbir yerde ve hiçbir zaman isim vererek CHP´nin o dönemki bazı sayın yöneticilerinin listeye alınmaması ve tasfiye edilmesi talebinde bulunmadığını´ belirtti. ( Cihan)

İnan Kıraç iddiayı yalanlamadı

İşadamı İnan Kıraç hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili bir açıklama yaptı: 24 Mayıs 2011 tarihli bir gazetede ismimin geçtiği haber ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyuyorum. Parti liderleri ve ülkemizi yönetenlerle, zaman zaman gerçekleşen görüşmelerim Türk ekonomisinin ve otomotiv sanayinin gidişatı ile sınırlıdır. Sayın Baykal ile görüşmemiz de bu çerçevede olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi bünyesinde tanıdığım kişiler bir elin beş parmağını geçmez. Parti yönetimlerini etkileyecek bir güce sahip olduğumun ima edilmesi hoşuma gitmekle birlikte, böyle bir gücümün olmadığını ifade etmek isterim. Siyasi konulara ismimin karıştırılmasını samimiyetle anlamış değilim. Üzüntümü kamuoyuna bildiririm. ( Habertürk)

Fatih Altaylı İnan Kıraç´ı savundu

Habertürk Genel Yayın yönetmeni Fatih Altaylı Kıraç´a peşinen sahip çıktı.. Altaylı´nın yazısı şu şekilde: Yeni hedef mi? SEÇİM sonrasının hedef adamı belli oldu. İnan Kıraç. Bunu ilk olarak Emniyet kökenli bir yazar, bir televizyonda söylemişti aslında. İsim vermeden tarif ederek. Ergenekon´un büyük şefi ilan edercesine. Anlayan anlamıştı tariften. Bilenler ise uzun süredir İnan Kıraç´ın hedefte olduğunun farkındaydı. Aydın Doğan´la fazla yakın ilişkileri, Doğan´ın arkasındaki adam olduğuna inanç ve Doğan´ın akıl hocası olduğunu kendisinin de her yerde söylemesi... Halen yurtdışında bulunan Bedrettin Dalan ile yakın ilişkiler. Aydın Doğan´la birlikte Dalan´ın vakfının mütevelli heyetinde yer alması. Rahmetli İlhan Selçuk ile yakın ilişkide olması, Cumhuriyet Gazetesi´nin arkasındaki isim olarak anılması ve hapisten çıkarsa Balbay´ı Cumhuriyet´in başına getireceği söylentileri. Tüm bunlar İnan Kıraç´ı hedef yapmıştı. Dün Taraf Gazetesi, bunu Mehmet Baransu´nun yazısıyla manşetten ilan etti. Kıraç´ı Baykal kasetinin mimarı demeye getiren bir manşet atarak. Bakalım bundan sonra neler olacak! ( Habertürk)

Mustafa Özyürek: Gelişmeler doğruluyor

26 Mayıs 2011 - İddiaların odağındaki diğer isim CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek şunları dile getirdi: ?İddiaların doğru olmamasını dilerdim, bekledim. Ancak sanki gelişmeler bu iddiaları doğruluyor. Gerek yeni kadroların oluşumda, gerek kurultayda, gerekse milletvekili adaylarının belirlenmesinde çeşitli çevrelerin telkinleri etki oldu. Bunu basından da okuyoruz.?

Onur Öymen: Yaşananlar tesadüf müdür?

Deniz Baykal´ın yakın çalışma arkadaşlarından olan ve bu dönem aday gösterilmeyen CHP Bursa Milletvekili Onur Öymen, İnan Kıraç ile Galatasaray Lisesi mezunu olmaları nedeniyle çeşitli vesilelerle görüştüklerini söyledi. Öymen, şunları söyledi: ?Bir Galatasaraylı´nın diğer bir Galatasaraylı için böyle bir plan içinde olabileceğini düşünmek istemiyorum. Zira bizde dayanışma çok güçlüdür. Kendisine bu iddiaları yakıştırmak istemem. Belki Kıraç, başka birilerinin görüşleri aktarmıştır. Kendisini aramadım, zaten aramak da ona düşer. Ancak Sayın Baykal´ın ve eski yönetimin ardından CHP politikalarında köklü değişikliklerin olması, iddialarda adı geçenlerin hiçbirinin listelerde ve yönetimde yer almaması tesadüf müdür, takdir sizin?? (Taraf)

(25 Mayıs 2011), son güncel.: (26 Mayıs 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Baykal´a seks komplosu manşetlerimiz

Mehmet Baransu / Taraf: İnan Kıraç denedi kaset halletti

CHP ve MHP´nin Ergenekon sanıklarını milletvekili yapma planı

2011 seçimleri Ergenekon referandumu

2011 SEÇİM SÜRECİNDE YAŞANAN KIŞKIRTMALAR

2011 Kontrgerilla için ´Kıyamet´ yılı

Seçim ve anayasa Kontrgerilla için ölüm kalım meselesi

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3333    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.054.983