Tam
EskidenYeniye
 

´Amirallere Suikast´ davası başladı: Kuban da heyette

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Metin Ataç ile şu anki Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit´e yönelik suikast düzenleneceği iddiasıyla 9´u tutuklu 19 sanığın yargılandığı ´Amirallere suikast´ girişimi davası İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde başladı. Mahkeme heyetinde sanıklar lehinde verdiği kararlarla tanınan üye hakim Oktay Kuban da yeralıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

´Amirallere Suikast´ davası başladı: Kuban da heyette

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Metin Ataç ile şu anki Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit´e yönelik suikast düzenleneceği iddiasıyla 9´u tutuklu 19 sanığın yargılandığı ´Amirallere suikast´ girişimi davası İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde başladı. Mahkeme heyetinde sanıklar lehinde verdiği kararlarla tanınan üye hakim Oktay Kuban da yeralıyor.

Beşiktaş´taki İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına, tutuklu sanıklar Faruk Akın, Sinan Efe Noyan, Alperen Erdoğan, Burak Düzalan, Yakup Aksoy, Tarık Ayabakan, Ülkü Öztürk, Ali Seyhur Güçlü ve Sezgin Demirel ile tutuksuz sanıklar Halit Mehmet Ergül, Barbaros Mercan, Fatih Göktaş, Burak Amaç, Burak Özkan, Yiğithan Göksu, Oğuz Dağnık, Koray Kemiksiz, Levent Çakın ve Mehmet Orhan Yücel katıldı.

Ali Tatar´ın yakınlarının müdahil olma talebi reddedildi

´Amirallere suikast girişimi´ davasının soruşturma aşamasında intihar eden Yarbay Ali Tatar´ın yakınlarının davaya müdahil olarak katılma talebi mahkemece reddedildi. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen davanın ilk duruşmasında söz alan sanık avukatları, salonun küçük olması nedeniyle uygun şartlarda savunma yapamayacaklarını belirterek, mahkeme heyetinden salona kendileri için bir masa konulmasını istedi. Bu istek kabul edildi ve avukatlar için salona masa konuldu. Duruşmada, davanın soruşturma aşamasında intihar eden Yarbay Ali Tatar´ın yakınları Ahmet Tatar, Fatma Tatar, Nilüfer Tatar, Haydar Tatar ve Hürriyet Ünver, davaya müdahil olarak katılma talebinde bulundu. Bu talebe ilişkin mahkeme heyetine sunduğu dilekçeyi okuyan Ali Tatar´ın ağabeyi Ahmet Tatar, Ali Tatar´ın ailesi olarak davanın soruşturma süresince uğradıkları haksızlıklar nedeniyle müdahil olmak istediklerini belirtti. Ali Tatar´ın 5 Aralık 2009 tarihinde tutuklandığını, bu tutukluluğun hiçbir maddi kanıta dayanmadığını savunan Tatar, kardeşi Ali Tatar´ın serbest bırakıldıktan sonra 18 Aralık 2009´da tekrar tutuklandığını anlattı. ´Bu haksız uygulamayı kabul edemeyen kardeşi Ali Tatar´ın hayatına son verdiğini´ ifade eden Ahmet Tatar, ´Kardeşimin psikolojisi bu olaylardan olumsuz yönde etkilenmiştir. Soruşturma safhasında ele geçirilen belgelerin kimler tarafından yazıldığı, nerelere servis edildiğini bilme hakkımız olduğunu düşünüyorum. Ali Tatar adına ve hukuk adına müdahil olmak istiyoruz. Talebimizin reddini de kabul ediyoruz ama biz bu davada sözümüzü söyleyeceğiz. Bu davanın Ali yanının karanlıkta kalmasına gönlümüz razı değil. Bu dava kin ve nefretin, linç kültürünün nerelere varabileceğinin davasıdır. Bütün bu nedenlerden dolayı bu davanın bir parçası olmak istiyoruz´ diye konuştu. Talebi görüşmek üzere duruşmaya 10 dakika ara veren mahkeme heyeti, Yarbay Ali Tatar´ın yakınlarının davaya müdahil olarak katılma talebini reddetti.

İddianamenin özeti okundu

´Amirallere suikast girişimi´ iddialarına ilişkin 9´u tutuklu 19 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşmasında, iddianamenin özetinin okunması tamamlandı. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada sanıkların kimlik tespitlerinin yapılmasının ardından, iddianamenin özetini okumaya başlayan Cumhuriyet Savcısı Nuri Ahmet Saraç, 50 dakikada özeti okudu. Sanıklara yasal haklarını hatırlatan Mahkeme Heyeti Başkanı Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu, daha sonra duruşmaya bir saat öğle arası verdi.

Teğmen Faruk Akın savunma yaptı

İddianamenin okunmasının ardından öğleden sonraki bölümde tutuklu sanık teğmen Faruk Akın, savunmasını yaptı. İddianamede örgüt evi diye geçen daireyi iki arkadaşı ile birlikte 2008 yılının Ağustos ayında kiraladığını ifade eden Akın, Daha rahat etmek için ev kiraladık. Evin sahibi Ankara´da görevli bir deniz subayıydı. Evi kiralaması için komşusu olan emekli asker ile anlaştık ve kiraladık. Evi tuttuğum iki arkadaşımın tayini çıkınca gitmek zorunda kaldılar. Bende tek başıma maddi olarak bütün yükü kaldıramayacağımdan bu davanın sanıklarından Sinan ile ev arkadaşı oldum. Bize bir örgüt aracı olmadı.Evi biz kendimiz bulduk .Evdeki tüm faturalar benim üzerime. Gizli örgüt evi denilen evin adresini tüm resmi kurumlarda açık bir şekilde yazılı. Hiçbir zaman kod ad kullanmadım. Kapı zilinde bile gerçek isimleri yazdık. Belgelerde ismi geçen diğer şahıslar burada yokken biz niye buradayız? dedi. Bilgisayarımda bulunan askerlerin listesini evet ben hazırladım diyen Akın, Çünkü acil durumlarda bize ulaşılması için bilgilerimiz yer alması gerekir. Bu listedeki isimler Subay Temel Kursu´na gidenlerdir. Bu listeyi de bölük komutanı istedi. Başka askerlerin yaptığı listelerde vardı.Onlar nerede? Liste 61 kişiden oluşuyor diye konuştu. Belgelerde rütbelerin bile yanlış yazıldığını söyleyen Akın, soruşturma safhasında intihar eden Yarbay Ali Tatar´ın cenaze törenine ilişkin bir gazete küpürünü gösterdi. Teğmen Akın, ?Bakın burada bir Deniz Yarbay´ın kısaltılması nasıl yazılır görün. Doğrusu budur.Bu tokat gibi bir cevaptır. Ali Tatar´ı şahsen tanımam ben dedi.

Teğmen Akın: Bu, teğmenlere suikast davasıdır

Davanın ilk duruşmasında savunmasını yapan deniz Teğmen Faruk Akın, Kamuoyunda bu dava amirallere suikast davası olarak biliniyor. Bu dava, teğmenlere suikast davasıdır. 9 teğmenin pırıl pırıl yaşamlarına yapılan bir suikasttır dedi. Kocaeli´nin Değirmendere mevkisinde arkadaşları Yiğithan Göksu ve Barbaros Mercan ile birlikte ev tuttuğunu belirten Akın, Evimizin bir örgüt evi olduğu, Yusuf ve Güneş gibi takma adların kullanıldığı savları tamamen yalandır. Komşularımız da bizi isimlerimizle tanımaktadır. Söz konusu belgede ismi geçen diğer şahıslar hakkında hiçbir şey yapılmamışken, biz neden buradayız? Ben hiçkimsenin dini, siyasi kimliği ve özel hayatıyla ilgili hiçbir şey hazırlamadım. Hazırlayanı da görmedim. Bu kişilerle de herhangi bir örgütsel bağım yoktur diye konuştu. Evlerinde yapılan polis aramasında ele geçirilen mermi ve patlayıcıları ilk defa arama esnasında gördüğünü anlatan Akın, Aramadan 2-3 gün önce biz yokken eve giren kişilerin bunları koyduğunu düşünüyorum. Mermilerin bulunduğu poşette ´korunaklı yerde tutunuz´ notu çıkmıştır. Hangi zihniyet, hangi amaçla bu maddeleri buzdolabının motorunun üstünde, ısının yüksek olduğu bir yerde saklayacak. Bu maddeler üzerinde parmak izi ve adli tıp incelemesi yapılmamıştır. Silahıma uymayan mermilerdir bunlar. Neden bulundurayım? Üstelik bunların içinde bir de suikast notu neden bırakayım? Teröre şehit vermiş bir ailenin ferdi olarak nasıl bir terör örgütü üyesi olabilirim? Kamuoyunda bu dava amirallere suikast davası olarak biliniyor. Bu dava, teğmenlere suikast davasıdır. 9 teğmenin pırıl pırıl yaşamlarına yapılmış bir suikasttır. Deniz kuvvetlerine atılmış bu lekeyi temizlemek benim boynumun borcudur. Suçum olmamasına rağmen 10 aydır tutukluyum. Arkadaşlarım kısa bir süre sonra üsteğmen olacak. Ben bu dava sürdüğü sürece teğmen olarak kalacağım dedi. Suçsuz olduğunu ve hakkındaki tüm iddiaları reddettiğini söyleyen Akın, Üniformama kavuşmak istiyorum. Tutuksuz yargılanmak üzere tahliyemi talep ediyorum dedi.

Patlayıcı eğitimi almamış ama ayrıntıları biliyor!

Daha sonra çapraz sorgusuna geçilen Sanık Teğmen Faruk Akın, buzdolabına saklanan patlayıcının da patlamayacağını kendisi saklasa böyle birşey yapmayacağını anlatmasına itiraz eden Savcı Saraç, ?Patlayıcı dersi almadım diyorsunuz ancak verdiğiniz ifade bir bilgi değil mi? diye sorunca salondaki izleyiciler savcıya tepki gösterdi. Savcı Saraç ?Duruşma tiyatroya dönmesin? diye uyardı.

Tutuklu sanık Noyan da savunma yaptı

Duruşmada savunmasını yapan tutuklu sanıklardan Deniz Teğmen Sinan Efe Noyan da bu dava kapsamında 291 gündür tutuklu olduğunu belirterek, suçlamaların hiç birini kabul etmediğini söyledi. Noyan, Bu olaylar, milletimizin en çok güvendiği kurum olan TSK´yı bizim üzerimizden lekeleme gayretidir dedi. Arkadaşlarıyla birlikte kaldığı evde yapılan aramada polisin buzdolabının arkasında bulduğu ve TNT kalıbı olarak nitelendirdiği patlayıcı maddeyi ilk kez gördüğünü belirten Noyan, Hangi örgüt evinde, hangi örgüt üyesi, polise yaptığı arama sırasında yardımcı olur, arkadaşının bond çantasının çekiçle kırılmasına yardımcı olur? Hangi örgüt üyesi evinde polise çay demler, kahvaltı hazırlar? Buzdolabının arkasında bulunan patlayıcı madde, mermiler ve suikast notunun bizim el ürünümüz olmadığı ortaya çıkmıştır. Mermilerin bulunduğu, patlayıcı maddenin üzerinde ve sarılı oldukları poşet üzerinde neden 10 aydır parmak izi tespiti yapılmamıştır. İddia edildiği gibi ben hayatımda kimseyi hamile bırakmadım. Bilgisayarlarda ele geçirilen belgeler, genel kültür içerikli dokümanlar ve Deniz Harp Okulu´ndaki eğitimlerimizle ilgili belgelerdir dedi. Noyan, ?Bırakın uyuşturucu kullanmayı hayatım boyunca uyuşturucu madde görmüş değilim. ´Ülkeden gelen´ adlı belgede benim için ´Peşine taktığımız kızı hamile bıraktı´ ifadeleri kullanılmış. Bugüne kadar kimseyi hamile bırakmadım? diye konuştu.

Teğmen Erdoğan: Yapılan komplodur

Savunmasını yapan tutuklu sanıklarından Deniz Teğmen Alperen Erdoğan, yaşananlarla ilgili polisi suçladı. Amirallere suikast girişimi davasında tutuklu sanıklarından Deniz Teğmen Alperen Erdoğan suçlamaları reddetti. Deniz Teğmen Alperen Erdoğan, ´Bize yapılan bir komplodur. İhbar mektubu isimsiz, imzasız ve sahtedir. İhbarın kaynağı net olarak bulunamamıştır´ dedi. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasında savunmasını yapan Erdoğan, 15 Temmuz 2009´da İstanbul Emniyet Müdürlüğüne gönderilen ´uyuşturucu çetesi´ başlıklı e-postanın ardından gözaltına alındığını söyledi. Erdoğan, ´Bu tertibi düzenleyenlerin bizi kendileri için bir tehdit olarak gördükleri için buradayım. Başımıza gelen bir komplodur. İsimsiz bir örgüte üye olduğumuz iddia edilmektedir. Dönem ödevi gibi hazırlanmış bu iddianameyi hazırlayan zihniyetlere cevabımız çok sert olacaktır´ diye konuştu. Evinde ele geçen kitap, CD ve uyuşturucu maddelerin kendilerine ait olmadığını ifade eden Erdoğan, malzemelerin üzerinde parmak izlerinin bulunmadığını söyledi. Ele geçirilen flash belleğin de kendilerinin olmadığını savunan Erdoğan, suçlamalara neden olan tüm bilgilerin bu flash bellekte yer aldığını kaydetti. Erdoğan, savunmasını şöyle sürdürdü: ´Bize yapılan bir komplodur. İhbar mektubu isimsiz, imzasız ve sahtedir. İhbarın kaynağı net olarak bulunamamıştır. Sahte mektubun dikkate alınması ve buna istinaden evlerimize baskın yapılması, bunun bir tertip olduğunu ortaya koymaktadır. Yapılan bilimsel testler, benim ve arkadaşlarımın uyuşturucu madde kullanmadığını ortaya koymaktadır. İstihbarat birimlerinin bile ele geçirmesi zor olan bilgiler, bizim evimizde bulunan flash bellek içinden çıkmıştır. Evde bulunan anahtarlar da bilgimiz dışındadır. Kapıcımız izindeyken evimize madde yerleştirme olayları meydana gelmiştir.´ Soruşturma safhasında intihar eden Yarbay Ali Tatar´ın günlüklerinin, masumiyetlerinin kanıtı olduğunu belirten Erdoğan, ´Deniz Kuvvetleri Komutanlığına mensup personelin mesaisi yoğun geçmektedir. Bunun dışında 4 günde bir nöbet tutmaktayız. Bu durum, hırsızlık ve bu tip tertipler için uygun bir ortam hazırlamaktadır. Amaç, Türk Silahlı Kuvvetlerini, içinden çıktığı Türk milletinin gözünde küçük düşürmektir. Adeta bir dijital terör ortamı oluşturulmuştur´ şeklinde konuştu. Tahliyesini talep eden Erdoğan, savunmasını yaklaşık bir saatte tamamladı.

Malzemeleri evimize bizden başka herkes yerleştirmiş olabilir

Mahkeme Heyeti Başkanı Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu´nun, ´Evinize kaç gün aralıklarla geliyorsunuz? Bulunan malzemeleri kim yerleştirdi, arama yapan polisler mi?´ sorusu üzerine Erdoğan, saat 07.00´den 21.00´e kadar gemide oldukları düşünüldüğünde böyle bir tertip yapılmasının mümkün olduğunu söyledi. Geceleri her gün bir kişinin evde kaldığını, olay öncesinde evde bir değişiklik hissetmediklerini ifade eden Erdoğan, ´Ele geçirilen malzemeleri birileri de yerleştirmiş olabilir, polis de arama sırasında yerleştirmiş olabilir. İkisi de mümkün´ dedi. Üye Hakim Oktay Kuban´ın, ´Polislerle her odaya birlikte mi girdiniz? Ele geçirilen dokümanın yedeğinin verilmesiyle ilgili size bir bilgi verdiler mi?´ sorusuna Erdoğan, ´Ben salonda bekledim. Benden ayrı olarak odalara baktılar. Ele geçirilen dokümanın yedeğinin verilmesiyle ilgili bize bilgi vermediler. Komşularımız el koyma işlemi sırasında yanımızdaydı´ yanıtını verdi. Avukat İrfan Sütlüoğlu´nun, aramalar esnasında buzdolabı dışında herhangi bir beyaz eşyaya bakılıp bakılmadığını sorması üzerine Erdoğan, buzdolabına 2-3 polisin baktığını ancak fırın ile bulaşık makinesine bakılmadığını söyledi.

Duruşma 14 Mayıs´a ertelendi

Mahkeme Heyeti Başkanı Yılmaz Abdurrahmanoğlu, duruşmanın 14 Mayıs Cuma günü saat 10.00´a ertelendiğini açıkladı.

Hakim Kuban da heyetteydi ve yine sanıkları kolladı

Öte yandan Amirallere suikast iddianamesinin kabulü ile birlikte tutuklu sanıkların tahliyesini isteyen ve Kafes davasının askeri mahkemede görülmesini isteyen hakim Oktay Kuban da heyette yer aldı. Geçtiğimiz ay yine 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Poyrazköy davasında heyette bulunmayan Kuban´ın bu davadaki heyette yer alması dikkat çekti. Hakim Oktay Kuban, çapraz sorgusu yapılan her sanığa çok dikkat çeken aynı soruyu sorması dikkat çekti. Kuban sanık teğmenlere polislerle ilgili sorular yöneltti. Kuban sanıklara ?Evinizdeki arama sırasında polislerle her odaya birlikte mi girdiniz. Bilgisayar ve flash belleklerin bir örneği size verildi mi? Polisler böyle bir hakkınız olduğunu söyledi mi? diye sordu. Sanıklar da ?polisin teknik donanımları yetersiz olduğu için kendilerine daha sonra bir örnek gönderileceğini söylediğini? anlattılar. Hakim Oktay Kuban´ın sanık subay Faruk Akın´ın çapraz sorgusunda, savcı ve polislerin açıklarını araması dikkat çekti. Duruşmada deniz subayları Sinan Efe Noyan, Faruk Akın ve Alperen Erdoğan´ın savunmaları alındı. Deniz Subayı tutuklu sanık Faruk Akın savunmasının savunması ardından çapraz sorgusuna geçildi. Mahkeme heyetinde bulunan ve iddianamenin kabul aşamasında 9 tutuklu subay için tahliyeleri yönünde karşı oy kullanan üye hakim Oktay Kuban da heyetteydi. Kuban çapraz sorguda Evinizde arama yapılırken dijital verilerin yedeğinin alınmasına ilişkin polisler tarafından haklarınız hatırlatıldı mı? Ya da sizin isteğiniz oldu mu? diye sordu. Akın, Hatırlatılmadı. Sinan talep etti. Sonra denildi cevabını verdi. Kuban, Aramalarda kamera kaydı olduğunu gördük. Tüm ev aramasında kayıt yapıldı mı? diye sorunca da Bilmiyorum cevabını verdi.

Dışarıda protesto vardı

Mahkeme salonunda bunlar yaşanırken dışarıda da elerinde Türk bayraklı bir grup Amerika defol bu vatan bizim sloganları attı. Grubun içinde ikinci Ergenekon davası sanığı Fatma Sibel Yüksek ve birinci Ergenekon davası tutuklu sanığı Sevgi Erenerol´un kardeşi ve İP´li avukatların bulunması dikkat çekti. 1 saatlik arada Tatar ailesi basın açıklaması yaptı.

İddianameden...

Burçin Öztürk´ün müşteki olarak yer aldığı 166 sayfalık iddianamede, tutuklu sanıklar Alperen Erdoğan, Burak Düzalan, Yakut Aksoy ve Tarık Ayabakan´ın silahlı terör örgütüne üye olmak, kişisel kullanım amacı dışında uyuşturucu madde bulundurmak ve aynı suçu işleme kararıyla birçok kişiye ait kişisel verileri hukuka aykırı olarak kaydetmek suçlarından 13 ile 34´er yıl arasında hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor. Tutuklu sanıklardan Faruk Akın´ın silahlı terör örgütüne üye olmak, örgüt amacı doğrultusunda patlayıcı madde ve mermi bulundurmak, aynı suç işleme kararıyla birçok kişiye ait kişisel verileri hukuka aykırı olarak kaydetmek suçlarından 13 yıl 8 ay ile 33 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması talep edilen iddianamede, tutuklu sanık Sinan Efe Noyan ile tutuksuz sanıklar Barbaros Mercan ve Yiğithan Göksu´nun ise silahlı terör örgütüne üye olmak ve örgüt amacı doğrultusunda patlayıcı madde ve mermi bulundurmak suçlarından 13 ile 29 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması öngörülüyor. Tutuklu sanıklar Ülkü Öztürk ve Sezgin Demirel ile tutuksuz sanık Koray Kemiksiz´in silahlı terör örgütüne üye olmak ve aynı suçu işleme kararıyla birçok kişiye ait kişisel verileri hukuka aykırı olarak kaydetmek suçlarından 8 ile 19´ar yıl arasında hapisle cezalandırılmaları istenen iddianamede, tutuklu sanık Ali Seyhur Güçlü ile tutuksuz sanıklar Halit Mehmet Ergül, Fatih Göktaş, Burak Amaç, Burak Özkan, Oğuz Dağnık ve Mehmet Orhan Yücel´in silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan 7,5 ile 15´er yıl arasında hapisle cezalandırılmaları talep ediliyor. İddianamede, tutuksuz sanık Levent Çakın´ın da uyuşturucu veya uyarıcı madde temin etmek, ticaretini yapmak veya sağlamak, 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu kapsamında mermi bulundurmak suçlarından 5 ile 15,5 yıl arasında hapisle cezalandırılması isteniyor.

(07 Mayıs 2010, 10:45), son güncel.: (08 Mayıs 2010)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Amirallere suikast planı manşetlerimiz

´Amirallere suikast´ iddianamesinde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1793    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.789.710