Tam
EskidenYeniye
 

Fetö Yeni Üniversite Yapılanması davası

İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

20 Nisan'da İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 7. duruşmasına tutuklu öğrenciler SEGBİS'le katıldı.

Duruşmada savcı mütalaasını sundu. Savcı mütalaasında etkin pişmanlıktan yararlanan tanıkların beyanlarına dayanarak öğrencilerin FETÖ/PYD örgütü üyeliğinden cezalandırılmasını istedi. Avukatlar, 17 aydır tutuklu olan müvekkillerinin delil karartma şüphesi olmadığını belirterek tutukluluk süresi de göz önüne alınarak tahliyesini talep etti. Sanıklar da mütalaaya karşı ek süre talep ettiler.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi İbrahim Enes Acar'ın avukatı müvekkilinin iki kişinin itirafları sonucunda tutuklandığını söyledi. Bilgisayar oyun nicki'nin örgüt kod adı sayıldığını dosya delillerinin WhatsApp'tan bilgisayar oyunu ile ilgili yazışmak, İnternet Kafeye gitmek olduğunu belirterek 17 aydır tutuklu bulunan müvekkilinin tahliyesini talep etti.

Tutuklu öğrencilerden İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencisi Mürsel Yeşildağ, '18 aydır tutukluyum. Öğrenciler okulda olmak yerine cezaevinde dirsek çürütüyor, ciğerim tükendi, burada hastalandım tedavi olmak istiyorum, okumak istiyorum' dedi.

Mahkeme kısa bir aranın ardından kararını açıkladı:

'Sanıklar Mehmet Can, Muhammet Erkam Güzel, Kazım Serasker, Mustafa Açar, Osman Akçay, Ahmet Alpdoğan, Sinan Uç, Faruk Ethem Gümüş, Burak Ahmet Palancı, İbrahim Enes Gacar, Mustafa Mürsel Yeşildal ve İhsan Siner'e isnat olunan suçun vasıf ve mahiyeti, örgüt içinde kod ismi kullanmaları, haklarındaki tanık ifade ve teşhisleri, bir kısım sanıkların örgütün gizli yazışma programını kullanmaları, yasada gösterilen olası cezaların sınırları, mevcut delillerin sanıklar hakkında kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olgu olarak kabul edilerek bu durumun kuvvetli suç şüphesinin varlığının bu açıdan halen devam ediyor olması, gerek Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi içtihatlarına ve gerekse 6352 sayılı yasanın 96 ve devamı maddeleri ile değişik 5271 sayılı CMK'nın 100 ve devamı maddeleri hükümlerine göre tutuklulukta geçen makul süreyi aşan bir durumun bulunmaması, sanıkların serbest kalmaları halinde kaçma şüphesinin üzerlerine atılı suçların ağırlığına göre karine olarak kabul edilmesinde zorunluluk bulunması, tutuklamaya alternatif koruma tedbirlerinin bu aşamada sanıklar açısından yetersiz kalacağı ve Anayasanın 13. maddesinde ifade olunan 'ölçülülük' ilkesi uyarınca sanıklar hakkında daha hafif koruma önlemi olan adli kontrol tedbiri uygulanmasının dava konusu açısından yetersiz kalacağı anlaşıldığından tahliye taleplerinin reddi ile sanıklar hakkında tutukluluk hallerinin devamına,

tutuksuz sanıklar hakkında verilen adli kontrol tedbirlerinin devamına, kaldırılmasına ilişkin taleplerin reddine,

müdafilere mütalaayı inceleyip esas hakkındaki savunmalarını yapmak üzere önümüzdeki celseye kadar süre verilmesine,

tutuklu sanıklara savunmalarını hazırlamak üzere Ceza İnfaz Kurumu'nda bilgisayar odasını kullanmaları için gerekli imkanların tanınması yönünde yazı yazılmasına,

tutuklu sanıkların 1. tutukluluk incelemelerinin değerlendirilmesine, bu tarihte de tutukluluk hallerinin çözüm tutanakları ile mütalaanın gönderilmesine; devamına karar verilmesi halinde sanıkların 2. tutukluluk incelemelerinin 10.06.2022 günü dosya üzerinden değerlendirilmesine,

Duruşmanın 06.07.2022 günü saat 09:00'a bırakılmasına, duruşmanın Silivri Cezaevi bünyesindeki duruşma salonunda görülmesine karar verildi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca tarafından yürütülen, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından da devam ettiği tespit edilen 'üniversite öğrencisi yapılanması' soruşturması kapsamında 16'sı tutuklu, 2'si Türkmenistan uyruklu, örgütün gizli haberleşme programı ByLock kullananların da aralarında bulunduğu 36 şüphelinin, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebiyle 29 Aralık 2020 tarihinde iddianame hazırlanmış ve sunulduğu mahkemece kabul edilmişti.

EV ABİSİNİN KADIN İÇ ÇAMAŞIRLI FOTOĞRAFLARI

İstanbul Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmada örgüt abisi olduğu iddia edilen M.A.'nın dijital materyallerinde şok edici görüntüler ele geçirilmişti. Tespit edilen görüntüler arasında örgüt abisi M.A.'nın çıplak şekilde çekilmiş fotoğraflarıyla birlikte kadın iç çamaşırları giymiş görüntüleri de bulunuyordu.

Edremit'teki ifadeyle başlayan öğrenci yapılanması soruşturması

İddianamede, Edremit Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ'ye yönelik yürüttüğü bir soruşturma dosyasında, etkin pişmanlık hükümleri kapsamında şüpheli olarak ifadesi alınan E.K'nin, '2009'da Mimar Sinan Üniversitesi'ni kazandığı, B.G. isimli bir şahsın kendisini Şişli'de FETÖ'ye ait bir eve yerleştirdiği, Beşiktaş ilçe sorumlusunun 'Mert' kod, Mehmet Can isimli şahıs olduğu, bu kişinin telefonuna ByLock ve Kakao isimli programlar yüklediği, 17-25 Aralık sürecinden sonra 'Mert' ve 'Ali' kod adlı kişilerin sohbete katılanlara, 'Ak Parti'ye oy verilmemesi' öğüdünde bulunduğu, 2015 yılında askeri okula gitmesi yönünde yönlendirildiği ve sınava girerek askeri okula girmeye hak kazandığı' beyanlarında bulunarak, sanık 'Mert' kod adlı Mehmet Can isimli kişiyi kesin olarak teşhis ettiğinin anlaşıldığı dile getirildi.

Beyan sonrası şüpheli Mehmet Can hakkında soruşturma başlatıldığı ve bu kişinin ByLock kullandığının tespit edildiği kaydedilen iddianamede, 'Şüpheli Can'ın, ByLock içeriklerinde çok sayıda örgütsel yazışma olduğunun, yazışma içeriklerine göre şüphelinin 'Mertpala' kullanıcı adıyla Kakao adlı kripto yazışma programını da kullandığının, 25 Ocak 2016 tarihli mesajlarında da, 'abi duydunuz mu 2016 sufyanın yıkılışı olacakmış, güzel günler bizi bekliyor' şeklinde mesajlar gönderdiğinin görüldüğü anlaşılmıştır.' denildi.

İddianamede, Mert Can'ın 5 Eylül 2019'da yakalandığı, cep telefonu-dijital materyallerine el konulduğu, ifadesinde tam bir örgütsel tavırla inkar yöntemini seçtiği ve 9 Eylül 2019'da tutuklandığı bilgisi verilirken, bu kişiden ele geçirilen materyallerle ilgili hazırlanan bilirkişi inceleme raporunda, şüphelinin cep telefonlarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e ait videolar ve 2019-2020 arasında örgütsel kripto yazışma programı Falcon kullandığı, bu program üzerinden yazışmalar yaptığının görüldüğü aktarıldı.

'İstanbul'a gelen öğrencileri örgüte ait evlere yerleştirmeye devam ettiler'

Falcon yazışmalarına göre şüphelinin, 15 Temmuz 2016 tarihli hain darbe girişimi sonrasında da, bugüne kadar örgütsel anlamda faaliyetlerine 'Mert' kod adıyla devam ettiği anlatılan iddianamede, bu kişinin üniversite kazanıp İstanbul'a gelen öğrencileri güncel olarak örgüte ait evlere yerleştirdiğinin ya da yerleştirilmesini organize ettiğinin tespit edildiği vurgulandı.

Zanlının irtibat kurduğu diğer kişiler de tespit edildi

Şüpheli Mehmet Can'ın, Falcon uygulamasında yaptığı yazışmalara göre, örgüte üye kazandırma amaçlı güncel olarak örgüt evi arayışında olduğu ve gelen öğrencilerle ilgilenmek üzere diğer örgüt mensuplarını yönlendirdiğinin açıkça görüldüğü belirtilen iddianamede, bu kişinin irtibat kurduğu diğer şüphelilerin de tespit edildiği dile getirildi.

Yazışmalarda, öğrencilerle ilgili FETÖ'ye bağlılıklarını gösterir derecelendirme yapıldığının görüldüğü vurgulanan iddianamede, 'Bu konuşmalardan anlaşılacağı üzere FETÖ örgütünün güncel olarak sözde üniversite talebe yapılanmasında faaliyet gösteren sorumlu düzeydeki şahısların kendi aralarında örgüt evlerine yerleştirecekleri öğrencileri belirledikleri ve bu öğrencileri örgüt evine yerleştirme amaçlı çalışma yaptıkları görülmüştür.' denildi.

'Sözde altın nesil' yetiştirme amacını devam ettirdikleri görülmüştür'

İddianamede, şüpheli Mehmet Can'ın, kripto yazışma programındaki yazışma içeriğine göre, diğer şüpheliler 'Orhan' kod adlı Osman Karancı, 'Akın' kod adlı Muhammed Erkam Güzel ve 'Fatih' kod adlı Kazım Serasker ile koordineli şekilde, FETÖ'nün İstanbul güncel talebe yapılanmasını koordine ettiklerinin ve İstanbul'a gelen öğrencilerle irtibat kurarak örgütün güncel talebe evlerine yerleştirdiklerinin anlaşıldığı kaydedilirken, adı geçen şüphelilerle ilgili şu değerlendirme yapıldı:

'Şüphelilerin 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında dahi örgütün sözde 'ışık evleri'nde sözde 'altın nesil' yetiştirme amacını devam ettirdiklerinin, bu amaca güncel olarak hizmet etmeye devam ettiklerinin, bu süreçte de daha alt kademelerde dahi (üniversite öğrencilerinde dahi) örgütsel gizliliğe riayet ve deşifre olmamak için kod isim kullanmayı tercih ettiklerinin tespit edildiği, bu tespitler ışığında örgütün İstanbul'daki güncel talebe yapılanmasının deşifresi ve diğer şüphelilerin yakalanabilmesi için cumhuriyet başsavcılığımızın talimatıyla İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünün soruşturmayı genişlettiği anlaşılmıştır.

Soruşturma kapsamında dosya şüphelileri Muhammet Talha Coşkun, Fatih Emre Agay, Muhammet İhsan Şahinoğlu, Yusuf Kaçan, Güney Güner, Gökay Güner, Seyfullah Coşkun, Erkan Ekrem Demirci, Mustafa Açar ve Osman Akçay hakkında, CMK'nın 135. maddesi kapsamında iletişimin tespiti, dinlenilmesi ve kayda alınması tedbiriyle, teknik araçla izleme tedbirlerinin uygulandığı, elde edilen suç unsuru veriler, delil mahiyetinde soruşturma dosyasına eklenmiştir.'

Gözaltına alınan bazı şüphelilerin itirafçı olarak, etkin pişmanlık hükümleri kapsamında bilgiler verdiği anlatılan iddianamede, şüpheliler hakkında elde edilen delillere ve şüphelilerin örgüt içerisindeki konumlarına ayrıntılı şekilde yer verildi. Bazı şüphelilerin kripto yazışma programları kullandığının tespit edildiği, bazı şüphelilerin de itirafçılık kapsamında işe yarar bilgi verdikleri için etkin pişmanlık hükümlerinden yararlandırılması gerektiği kaydedildi.

'Telegram, Flipboard ve Lithium üzerinden örgüt kitapları okutuldu'

Şüphelilerin, örgütün güncel talebe yapılanması içerisinde örgüt evlerinin koordinasyonu, kira ve faturalarının ödenmesi, örgütsel videolar izlenmesi, Telegram, Flipboard ve Lithium gibi internet tabanlı programlar üzerinden örgüte müzahir kitapların dijital olarak okunması faaliyetlerinde bulunduğu aktarılan iddianamede, şu ifadeler de kullandı:

'Öğrencilerin örgüte kazandırılması, iletişimde örgütsel gizliliğe riayet için Falcon benzeri programların kullanılması talimatlarının iletilmesi gibi faaliyetlerin üst katmanında yer alan sorumlu düzeyde şahıslar oldukları tespit edilmiştir. FETÖ'nün bilhassa 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra kendisine yönelik girişilen haklı ve özverili mücadeleye rağmen örgütü diri tutmak, örgüt elemanlarını konsolide etmek, örgütün çözülmesini veya dağılmasını engellemek adına özellikle güncel öğrenci evleriyle de hiç durmaksızın faaliyetlerine devam ettiği görülmüştür.'

Kadın Çamaşırlı Fetö Abisi Şoku
Paralel yapı-29 Aralık (2020) 'İstanbul 37 sanık (ilk 36) güncel üniversite öğrenci yapılanması' davası
Paralel Yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri

(09 Haziran 2022, 14:46)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=15285    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
57.111.182