Tam
EskidenYeniye
 

Kuleli: Gülen ve Doktorlarına Fezleke

İstanbul'da, 15 Temmuz darbe girişiminde darbeye fiilen katılmakta etkin rol oynayan, girişimin halk tarafından başarısızlığa uğratılmasının ardından kapatılan Kuleli Askeri Lisesi'nde FETÖ'cü olmayan öğrencilere gerçeğe aykırı sağlık raporu veren, ordudan tasfiye etmek amacıyla sindiren ve harp okullarına geçişlerine engel olan FETÖ'cüler hakkında fezleke düzenlendi. Fezlekede FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve 12'si tutuklu 20 doktor ve subay şüpheli olarak bulunuyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

09.05.2020 14:09 İstanbul'da, Kuleli Askeri Lisesi'nde öğrencilerin harp okuluna girmesine engel olan FETÖ'cüler hakkında fezleke düzenlendi.

6 Mayıs'taki gelişmeye göre, 15 Temmuz darbe girişiminde darbeye fiilen katılmakta etkin rol oynayan ve girişimin halk tarafından başarısızlığa uğratılmasının ardından kapatılan Kuleli Askeri Lisesi'nde FETÖ'cü olmayan öğrencilere gerçeğe aykırı sağlık raporu verip ordudan tasfiye etmek amacıyla sindirerek harp okullarına geçişlerine engel olan FETÖ'cüler hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından fezleke düzenlendi. Fezlekede FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve 12'si tutuklu 20 doktor ve subay şüpheli olarak bulunuyor.

Öğrencileri sudan sebeplerle işkence ve eziyete maruz bırakmışlar

Hazırlanan fezlekede, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü mensubu komutanların, öğrencilerin mezuniyetini engellemek için, görev ve yetkilerini her yönüyle suistimal ederek, örgüt mensubu olmayan veya herhangi bir nedenle örgütten ayrılmış öğrencileri akıl almaz sebepler ve sudan nedenlerle disiplin yolları ile yıldırdıkları anlatıldı.

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne mensup eğitici kısımdaki subayların, hedefe koydukları ve hiç bir surette mezun etmeyi düşünmedikleri askeri öğrencileri mangalar halinde saatlerce süründürerek, cansız nesnelere saatlerce selam verdirerek, susuz bırakarak, yemek gibi en temel ihtiyaçlar için 10 dakika gibi yetersiz bir süre tanıyarak, toprak zemin üzerinde süründürerek işkence ve eziyet mahiyetindeki eylemlere maruz bıraktıkları belirtildi.

5 yıllık eğitim sürecinde onlarca kez disiplin cezası verilmiş

Bu öğrenciler hakkında gerçeğe aykırı sağlık kurulu raporu düzenlendiğinin kaydedildiği fezlekede, Kara Harp Okuluna geçişleri engellenen 33 Kuleli Askeri Lise öğrencisinin tamamının 5 yıllık eğitim süresi içerisinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü mensubu komutanlar tarafından çok sayıda disiplin cezaları verildiği vurgulandı. 33 öğrenci hakkında 'askeri öğrenci olamaz' şeklinde gerçeğe aykırı rapor verildiği aktarıldı.

'Fetullahçı çetenin çiftliği haline dönüştürülmüştü'

Hazırlanan fezlekede müşteki öğrencilerin de ifadelerine de yer verildi. Müşteki öğrencilerden F.Ş., 'Biz bariz bir şekilde haksız şekilde disiplin cezaları verilip, puanları düşürülen 50'ye yakın öğrenci birbirimizi tanıyorduk. Bunlar diğerlerinden ayrı bir şekilde muayeneye yollandığı için, hakkımızda askeri öğrenci olamaz raporu verileceğini biliyorduk. Açıkçası şaşırmadım. Benim hem de psikiyatriden elenmem beni yıktığı gibi, aileme ve topluma karşı da son derece mahcup etti. Psikolojim bozuldu. Hakkımda haksız ve tıbbi geleneklere aykırı biçimde psikiyatrik yönden askerliğe elverişsizlik rapor verenlerden şikayetçiyim. En ağır şekilde cezalandırılmalarını talep ediyorum. Kuleli Askeri Lisesinin bizlerin öğrenci olduğu dönemde adeta Fetullahçı çetenin çiftliği haline dönüştürüldüğünü ve kendilerinden olmayan tüm öğrencileri disiplin ve sonrasında sağlık kurulu raporlarıyla askeri öğrencilikten çıkarıldıklarını düşünüyorum' dedi.

'Kendimi bildim bileli en büyük hayalim, subay olabilmekti'

2008 yılında Askeri Lise Sınavı'na girdiğini ve askerliğe Kuleli Askeri Lisesi'nde adım attığını söyleyen A.Ö., 'Kendimi bildim bileli en büyük hayalim subay olabilmekti. İntibak kampını başarıyla tamamlayıp, askerlik yeminimi ettikten sonra eğitimime başladım. Askerlik mesleğine olan ilgim ve sevgim her geçen gün artıyordu. Ders notlarım ve disiplin puanım yüksekti. Hazırlık sınıfını iyi bir notla ve tam disiplin puanıyla tamamladım' dedi.

5 yıl Kuleli'de okuduğunu söyleyen A.Ö., 'O tarihe kadar sağlık sorunları nedeniyle ilişiği kesilen herhangi bir öğrenci duymamıştım. 2013 yılı Mayıs ayında Kuleli Askeri Lisesindeki öğrenciler İstanbul Yeşilköy Hava Harp Okulu Polikliniğinde askeri tabiplerin nezaretinde kontrole tabi tutulduk. Bizlerin 1 hafta sonra okulla ilişiği kesildi. Bana bu muameleyi layık görüp, hak etmediğim halde beni sıradan disiplin cezalarına maruz bırakan askeri öğrencilik yapmamı güçleştiren ve gerçek bir tanı içermediği halde 'kronik nitelik kazanmış uyum bozukluğu' tanısıyla hakkımda askeri öğrenciliğe devam edemez raporu veren doktorlar hakkında şikayetçiyim ve en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep ediyorum' diye konuştu.

'Haksız bir şekilde elendim'

Müşteki M.Z., 'Kara Harp Okuluna gidebilmek için tüm mezunları Askeri öğrenciliğe elverişli olup olmadığımızın tespiti için Kasımpaşa Asker Hastanesi Hava Sağlık ve Muayene Merkez Başkanlığı Yeşilyurt İstanbul'da bulunan, hastaneye gruplar halinde sevkimiz yapıldı. Her girdiğim oda da yaklaşık 1 dakika anca kalmışımdır. Halbuki bu alacağım rapor benim bundan sonraki tüm yaşantımı etkileyecek nitelikte bir rapordu. Raporumu alıp Kara Harp Okulunu bitirdiğimde subay olacaktım. Bana 2013 yılında aldırılan rapor kesinlikle düzgün muayene neticesinde verilmiş bir rapor değildir. Beş yıl askeri lisede okumama rağmen, haksız bir şekilde sağlık kurulu raporu ile elendim. Mağduriyet yaşadım. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. İmkan varsa da Askeri Üniversiteye dönerek Subay olmak en büyük hayalim' diye konuştu.

'Sudan sebeplerle 'askeri öğrenci olamaz' raporu verildi'

Mezuniyetine 2 ay kala arkadaşlarıyla birlikte sağlık muayenesine götürüldüklerini söyleyen müşteki Ö.K., 'Bana 'Birinci derecede mitral kalp yetmezliği, göz ve aleji'den dolayı askeri öğrenci olamaz raporu verildi. Doğal olarak hiç beklemediğim bir şeydi, beni ve ailemi perişan etti. Çünkü mezuniyetime 2 ay kala sudan sebeplerle hakkımda askeri öğrenci olamaz raporu verilmişti' diyerek şüphelilerden şikayetçi olduğunu söyledi.

Müştekilerden E.O. ise, 'Benim kalbimde kalp kapakçığı sorunu olduğu söylenerek bu doğrultuda 'Askeri Öğrenci Olamaz' raporu düzenlendi. Bu raporu istinaden de benim askeri okuldan ilişiğimi kestiler. Oysaki ben Askeri Lise'ye giriş yaptığım zamanda aynı sağlık kontrolünden geçtim ve benim sağlık raporumda olumsuz bir durum yoktu. İlişiğim kesildikten sonra başka bir hastaneye giderek kalbim ile ilgili muayene oldum. Ancak herhangi bir sorun görünmedi. Ben ikinci defa alınan bu sağlık raporunda şahsıma karşı haksızlık yapıldığı kanaatindeyim. Kazanılmış olan hakkımın bazı kişi ya da zümrelerce gasp edildiğini düşünüyorum' diye konuştu.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile 12'si tutuklu 19 şüphelinin olarak yer aldığı fezleke İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosuna gönderildi. Hazırlanan fezlekede, 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütü yöneticiliği', 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma' 'cebir veya tehdit kullanarak eğitim ve öğretime engel olma', 'resmi belgede sahtecilik' suçları yer alıyor.

Diğer bazı detaylar

2001-2007 YILLARINDA 150 KARACI OKULU BIRAKIRKEN 2008-2014 YILLARINDA BIRAKAN ÖĞRENCİ SAYISI 1922 OLDU

Örgütün Kara, Deniz ve Hava harp okullarında eziyet ve işkencelerle kendilerinden olmayan öğrencileri çeşitli eziyet ve işkence yöntemleriyle uzaklaştırmasına ilişkin soruşturmaların sürdüğü belirtilen fezlekede, '2001-2007 yılları arasında Kara Harp Okulu'ndan ayrılan toplam öğrenci sayısı 150 iken, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin hız kazandığı 2008 yılında 262, 2009 yılında 465, 2010 yılında 283, 2011 yılında 330, 2012 yılında 222, 2013 yılında 200 ve 2014 yılında ise 160, toplamda 1922 askeri öğrenci Kara Harp Okulu'ndan ayrılmak zorunda bırakılmıştır' denildi.

Kuruluş amacı pilot ve yardımcı pilot yetiştirmek olan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda 2000-2006 yıllarında okuldan 71 öğrencinin ayrıldığı bilgisine yer verilen fezlekede, 2006-2014 yıllarında 780 öğrencinin okulu bırakmak zorunda kaldığı kaydedildi.

'KULELİ HAFİFTEN AĞIRA DOĞRU BİR KADROLAŞMA FAALİYETİ ÇERÇEVESİNDE FETÖ'NÜN KONTROLÜNE GİRMİŞTİR'

Fezlekeye konu soruşturmanı Kuleli Askeri Lisesi olduğu, bu lisenin 1845 yılında kurulduğu bilgisine yer verilen fezlekede, 'Ülkemizin en güzide ve eski eğitim kurumlarından biri olmasına karşın hafiften ağıra doğru bir kadrolaşma faaliyeti çerçevesinde 15 Temmuz 2016 tarihine kadar devam eden süreçte FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün hakimiyeti ve kontrolüne geçmiştir' denildi.

KULELİ'DEN MEZUN OLAN 33 ÖĞRENCİNİN SAHTE RAPORLARLA KARA HARP OKULU'NA GİRİŞLERİNİ ENGELLEMİŞLER

Fezlekede müşteki sıfatıyla yer alan 33 askeri öğrencinin Kuleli Askeri Lisesi'ne 2008 yılında eğitime başladıkları belirtilerek, 2013 yılı Haziran-Temmuz aylarında mezun edilerek Kara Harp Okulu'na doğrudan geçişi yapılması gereken bu öğrencilere 5 yıllık eğitim süresi içerisinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensubu komutanlar tarafından verilen çeşitli disiplin cezaları, haklarında düzenlenen gerçeğe aykırı sağlık raporları nedeniyle Kara Harp Okulu'na geçişleri engellendiği belirtildi.

MAĞDUR ÖĞRENCİLERİN İFADELERİ

Fezlekede mağdur öğrencilerin ifadelerine de yer verildi. Şikayetçi Furkan Şırlağancı ifadesinde, 2013 yılı Mayıs ayında 60-68 civarında askeri öğrenci ile birlikte muayeneye gittiklerini belirterek, 1.5 dakikalık muayene sonucu doktorun askeri öğrenci olamayacağına dair rapor verdiğini söyledi. Şırlağancı, 'Bir kumpas olduğunu o tarihten itibaren anlamaya başladım. Çünkü bariz bir şekilde haksız bir şekilde disiplin cezaları verilip puanları düşürülen 50'ye yakın öğrenci birbirimizi tanıyorduk. Bunlar diğerlerinden ayrı bir şekilde muayeneye yollandığı için hakkımızda askeri öğrenci olamaz raporu verileceğini biliyorduk' dedi.

'KULELİ ASKERİ LİSESİ'NİN FETULLAHÇI ÇETENİN ÇİFTLİĞİ HALİNE DÖNÜŞTÜRÜLDÜĞÜNÜ...'

Şırlağancı, 'Geriye dönük olarak yaptığım inceleme ve değerlendirmede, Kuleli Askeri Lisesi'nin bizlerin öğrenci olduğu dönemde adeta Fetullahçı çetenin çiftliği haline dönüştürüldüğünü ve kendilerinden olmayan tüm öğrencileri disiplin ve sonrasında sağlık kurulu raporlarıyla askeri öğrencilikten çıkarıldıklarını düşünüyorum' dedi.

Hakkında sahte sağlık raporu düzenlenen bir diğer müşteki öğrenci de Ömer Kılıçaslan. Kılıçaslan ifadesinde, muayene sonucu kendisine kalp yetmezliği, bel omurlarında açı sapması, göz ve alerji teşhisi konulduğunu, bu nedenle kendisine askeri öğrenci olamaz raporu verildiğini belirterek, 'Aradan geçen 6 yıl boyunca herhangi bir kalp rahatsızlığı yaşamadım. Belirtilenin aksine bel ve sırtımla ilgili hiçbir şikayetim olmadı. Alerji ile ilgili hiçbir problemim yoktu. Hakkımda bu rapor nasıl düzenlenmiş hala anlayabilmiş değilim' dedi.

İfadesinde çeşitli bahanelerle kendisine sürekli disiplin cezaları verildiğini söyleyen müşteki öğrenci Abdülkadir Özpay, hakkında düzenlenen sahte psikolojik rapor sonrası bir hafta içinde okulla ilişkisinin kesildiğini söyledi. Özpay, şüpheli tabiplerin, Kuleli Askeri Lisesi'nde FETÖ/PDY'nin tıbbi sacayağını oluşturduğunu belirterek, onlardan şikayetçi olduğunu kaydetti.

Müşteki Burak Berat, Kuleli Askeri Lisesi'nin son sınıfında iken 'Mitral kalp yetmezliği' raporu sonucu okuldan uzaklaştırıldığını belirterek, 'Okul ile ilişiğim kesildikten sonra Trabzon Ahi Evren Kalp Hastanesi'ne giderek aynı durumu aktarıp muayene oldum. Sonuç olarak böyle bir hastalığımın olmadığı ile alakalı belgeyi tarafıma ibraz ettiler' dedi.

SAHTE RAPORCU DOKTOR GÜLEN'İ ZİYARETE GİDENLERE DANIŞMANLIK YAPMIŞ

33 mağdur öğrencinin Kuleli Askeri Lisesi'ne başlamadan önce sağlık kurulu tarafından detaylıca muayene edildiği, öğrencilerde herhangi bir sağlık sorununa rastlanmadığı belirtilen fezlekede, öğrencilere ait raporlarda Sağlık Kurulu Başkanı olarak görev yapan şüpheli Hv. Tbp. Kıdemli Albay Erkan Bozkanat'ın FETÖ/PDY ile olan iltisak ve iltibası nedeniyle görevden çıkarıldığı, 2013 yılında Fetullah Gülen'i ziyarete gidenlere bizzat danışmanlık yaptığı ve silahlı terör örgütüne üye olduğu iddiası ile hakkında yakalama kararı bulunduğu kaydedildi.

SAHTE PSİKİYATRİK RAPOR VEREN DOKTOR MART AYINDA SAHTE KİMLİKLE YAKALANDI

Fezlekede, öğrencilere sahte psikolojik rapor vererek okuldan uzaklaştırılmalarına neden olan şüpheli Hv. Tbp. Binbaşı Hüseyin Günay hakkında yakalama kararı bulunduğu sırada 3 Mart 2020 tarihinde örgüt üyesi bir kişinin aracında sahte kimlikle yakalanarak tutuklandığı belirtildi.

20 NİSAN İTİBARİYLE 19 BİN 196 KİŞİNİN ORDUYLA İLİŞKİSİ KESİLMİŞ

FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün ülkemiz için açık ve yakın bir milli güvenlik tehdidi olduğu belirtilen fezlekede, 15 Nisan 2020 itibariyle Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 10 bin 5, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 3 bin 936, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 5 bin 41, Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı birliklerden 214 kişinin TSK ilişiğinin kesildiği, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanlıklarında toplam 4 bin 196 personelin açığa alındığı, 1.566 personelin de geçici olarak görevden uzaklaştırıldığı belirtildi. Fezlekede ayrıca 27 Temmuz 2016 tarihinden 10 Mart 2019 tarihine kadar Jandarma Genel Komutanlığı'nda 4 bin 159, Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda da 348 personelin ihraç edildiği belirtildi.

Fetullah Gülen'in bir numaralı şüpheli olarak örgüt yöneticisi sıfatıyla yer aldığı fezlekede, Gülen'in Türk Silahlı Kuvvetleri'nde tabip olarak görev yapan değişik rütbedeki diğer şüphelileri örgütün izlediği taktik ve strateji doğrultusunda 33 öğrenci hakkında sahte rapor düzenlemeye azmettirdiği savunuldu.

GÜLEN'E ASKERİ CEZA İSTENDİ

Fezlekede Gülen'in resmi belgede sahtecilik suçuna azmettirme suçundan 34 kez, Askeri Ceza Kanunu 109/2 maddesinde düzenlenen 'astını suça azmettirme' suçundan 34 kez cezalandırılması istendi. Gülen için ayrıca 33 öğrencinin Kara Harp Okulu'na girişine engel olmak suçundan dolayı da 'Cebir ve tehdit kullanılarak eğitim ve öğretime engel olmaya azmettirme' suçundan da 33 kez ceza talep edildi. Fezlekede 12'si tutuklu 19 şüpheli eski askeri doktorun, 'Silahlı terör örgütüne üye olmak', 'Cebir ve tehdit kullanarak eğitim ve öğretime engel olmak', 'Resmi belgede sahtecilik' suçlarından cezalandırılmaları istendi.

(09 Mayıs 2020, 14:09)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=14697    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Yıldız Teknik Fetö davası

30.05.2020 15:37 İstanbul'da, Fetullah Gülen Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında 2'si profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanığın 'Silahl..
Tamamı 30.5.2020

FETÖ Futbolcularına Hapis Gerekçesi

30.05.2020 15:27 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün futbol yapılanmasına ilişkin davada, eski milli futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığa örgüt üyeliğinden verilen ma..
Tamamı 30.5.2020

Polis Mahremi Karı Kocaya Hapis

30.05.2020 17:43 Gaziantep'te, FETÖ/PDY'ye yönelik davada örgütün emniyet mahrem yapılanmasında 'zümre başkanı' olduğu gerekçesiyle 8 yıl 9 ay, eşi de 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan sanığın inkarlarının delillerle çürütülmesi ge..
Tamamı 30.5.2020

İngiltere'ye Kaçmıştı Koronadan Öldü

09.05.2020 14:17 FETÖ'nün kilit ismi olarak bilinen ve araması bulunan Rahmi Bıyık, yaşadığı Londra'da koronavirüse (Covid-19) yakalandı. Bıyık tedaviye alınmasına karşın öldü. FETÖ'NÜN MALİ İŞLERDEN SORUMLU İMAMI OLARAK BİLİNİYORDU ..
Tamamı 9.5.2020

Kuleli: Gülen ve Doktorlarına Fezleke

09.05.2020 14:09 İstanbul'da, Kuleli Askeri Lisesi'nde öğrencilerin harp okuluna girmesine engel olan FETÖ'cüler hakkında fezleke düzenlendi. 6 Mayıs'taki gelişmeye göre, 15 Temmuz darbe girişiminde darbeye fiilen katılmakta etkin rol..
Tamamı 9.5.2020

Adliyeleri Ağ Gibi Sarmışlar

09.05.2020 14:53 Gaziantep'te FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, örgütün katip yapılanmasında 'öğretmen' konumunda kadın katiplerin sorumlusu eski hemşire S.Y. hakkında hazırlanan iddianamede, FETÖ'nün katip yapılanmasının ayrı..
Tamamı 9.5.2020

Fetö Yöneticilerine 17 Yıl Hapis

09.05.2020 14:42 Adana'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin görülen iki ayrı davada sözde 'bölge imamı'na 10 yıl, 'bölge talebe mesulüne' 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Sözde 'bölge tal..
Tamamı 9.5.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

09.05.2020 13:50 Ankara'da, Eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 4 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasına devam edildi. 30 Nisan'da Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutu..
Tamamı 9.5.2020

Adana 43 sanıklı Fetö davası

09.05.2020 13:40 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen ve aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da olduğu 13'ü tutuklu 43 sanığın yargıland..
Tamamı 9.5.2020

İsveç'e Kaçmıştı Koronadan Öldü

18.04.2020 14:12 15 Temmuz'da Gölcük Donanma Komutanlığı'nda FETÖ'nün sözde imamı olarak görev yapan ve darbe girişiminin başarısız olmasının ardından İsveç'e kaçan FETÖ'nün firari mahrem sorumlularından Bahattin Bican, koronavirüs sal..
Tamamı 18.4.2020

CHP'li Burak Oğuz davası

18.04.2020 13:42 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz, 'silahlı terör örgütün..
Tamamı 18.4.2020

Yıldız Teknik Davası Tekrar

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, Fetullahçı Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında ikisi profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanık hakkında 'Si..
Tamamı 18.4.2020

Gezi İstinafta: Çarpıcı Tespitler

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Gezi olaylarıyla ilgili Osman Kavala'nın da aralarında olduğu 9 sanık hakkında verdiği beraat kararına karşı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan istinaf başvuru..
Tamamı 18.4.2020

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.320.971