Tam
EskidenYeniye
 

Kaynak Holding'e 4 Hapis

İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ)'nün finans merkezi olduğu gerekçesiyle kayyum atanan Kaynak Holding'in eski yöneticilerinin arasında bulunduğu 4 tutuklu sanığın yargılandığı davada sanıklar 13 ile 9 yıl arası hapis cezaları aldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

08.02.2020 15:16 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ)'nün finans merkezi olduğu gerekçesiyle kayyum atanan Kaynak Holding'in eski yöneticilerinin arasında bulunduğu 4 tutuklu sanığın yargılandığı davada sanıklar 13 ile 9 yıl arası hapis cezaları aldı.

26.01.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya ilişkin esas hakkındaki görüşünü sunan cumhuriyet savcısı, mütalaasında kısaca örgütün amacını ve 15 Temmuz darbe girişimine değindi.

Mütalaada, holdingin yönetici ve ortaklarından olan sanık Hasan Kahveci, firari iken yakalanan holdinge bağlı şirketlerde yönetim kurullarında görevli Sinan Varol, holding idari işler müdürü olan ve yurt dışına kaçarken yakalanan Mehmet Tezcan ile holdinge bağlı şirketlerde üst düzey görevler alan sanık Ali Ayhan Çetintaş'la ilgili suçlamalara tek tek yer verildi.

Sanıkların holding içerisindeki konumlarına vurgu yapılan mütalaada, sanık Hasan Kahveci'nin holdinge bağlı 17 farklı şirkette yönetim kurulu üyesi olduğu ve kayyum atanana kadar bir çok görevi yürüttüğü belirtildi.

Sanık Kahveci'nin birden fazla ByLock hesabının olduğu, örgüt talimatının ardından Bank Asya'daki hesabında artış olmasının yanı sıra holdingde çalışanlara Bank Asya'ya para yatırması konusunda çağrıda bulunduğu anlatılan mütalaada, kapatılan Kimse Yok mu Derneğine bağış yapan Kahveci'nin örgütsel toplantılara katıldığına dair tanık beyanlarının bulunduğu ve örgüt tarafından hazırlanan 944 ismin bulunduğu 'dua listesinde' adının da yer aldığı ve örgütün tepe yöneticileri ile irtibat sağladığına yönelik HTS kayıtlarının olduğu vurgulandı.

Uluslararası Türkçe Derneği ve Gazeteciler-Yazarlar Vakfı'na bağışlarda bulunan sanık Kahveci'ye Kemal Tatar adlı şahsın mail gönderdiği belirtilen mütalaada, bu mail içeriğinde 17 Aralık sonrası TMSF tarafından Bank Asya'ya el konulabileceği öngörülerek, şirketteki hisselerin başka şahıslara devriyle ilgili planlama faaliyetlerine rastlanıldığına dair bilgiler yer alıyor.

FETÖ elebaşından İlköğretim müdürlerine tehdit

Mütalaada, holdingin yönetim kurulu üyelerinden olan ayrılan dosya sanıklarından Selami Özgür Tezcan'ın, tutuklu sanık Hasan Kahveci'ye gönderdiği notlara da yer verildi.

Mütalaada, söz konusu notta, 'Işık Yayıncılık Ticaret Aş'de genel yayın yönetmeni, yabancı yayınları yurt dışı pazarlama müdürü, yağmur dergisi yazı işleri müdürü, ilk-son okuma editörü olarak çalışan personelin: 'Hocaefendi, bize yurt dışı fuarlarını detaylı bir şekilde tek tek sordu. Çin'e, İran'a ve Uzak Doğu'ya gidin' dedi. Türkiye genelinde ilköğretim müdürleri toplantısında 'ya bizim yayınlarımızı okursunuz ya da hiç' deniliyor. şöyle denilmiş: 'Ya bizim kitaplarımızı okutursunuz ya da kendinize yer seçin', 'Hocaefendiden böyle geldi' deniliyor. 'Hocaefendi'den gelen 17 kriter esas olarak kullanılıyor', 'HE ile görüştüğüm zaman bana, İhtiyaç tespit edilsin 15 yıl sonrası düşünülerek hareket edilsin' dedi. 'HE, ticari düşüncenin öne çıktığını duyduğu zaman fırçaladı' gibi ifadelerin yer aldığı vurgulanarak, böylece FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'den emir veya talimat alındığına ilişkin mülakat notlarının bulunduğu kaydedildi.

Aralarında sanık Hasan Kahveci'nin de bulunduğu holding yöneticilerine gönderilen 'mektup' başlıklı mail içeriğine de yer verilen mütalaada, 'Risale-i Nur'un sadeleştirilmesi' ile ilgili olarak Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Mustafa Sungur, Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayram, Ahmed Aytimur, Salih Özcan, M. Said Özdemir tarafından doğrudan Gülen'e yazılmış ıslak imzalı mektup örneğinin bulunduğu anlatıldı.

Söz konusu mektup ve doküman içeriğinde 'Lemaları tahrip ederek basan Ufuk Yayınlarının sizin camiaya dahil oldukları duymaktayız. Fetullah Gülen'e de ulaşmak ve görüşlerimizi yazılı olarak kendisine bildirmek istedik. Bu maksatla bir kardeşimizi elçi olarak tayin edip kendisiyle görüşmek ve mektubu takdim etmek üzere vazifelendirdik. Fakat bize ulaştırılan cevap, 'Mektubu İstanbul'da filan kişiye bırakın' şeklinde oldu.' ifadesinin yazılı olduğu aktarılan mütalaada, ıslak imzalı mektubun Kaynak Holding'in İnsan Kaynakları Koordinatörü Sedat Kocar'da bulunması husususun ise örgüt elebaşısı ile holding arasında organik bağ olduğunu ve tüm bilgilerin örgüt elebaşısına ulaştırıldığı ve talimatların alındığının delili olduğu vurgulandı.

Holding Genel Sekreteri Kasım Erkan Ünal tarafından sanığa gönderilen başka bir mailde ABD'ye gidiş-geliş uçak bileti örneklerinin olduğu, bu tarihten 3 gün önce holdinge ilişkin mali ve benzeri sunumların sanık Kahveci'ye gönderildiği anlatılan mütalaada, bu sunumların örgüt elebaşısı Gülen'e sunulduğuna dair maillerin de yer aldığı kaydedildi.

Dijital materyallerin incelemesinde örgüt elebaşı Gülen tarafından gönderilen talimatlarla söz konusu şirketlerde yönetim faaliyetlerinde bulunulduğu, yurt dışında faaliyet gösteren örgütle bağlantılı olan kurum ve kuruluşlara yardım yapıldığına işaret edilen mütalaada, sanığın oğlunun örgüt soruşturmaları ve yargılamaları kapsamında firari olarak aranan eski futbolcular Hakan Şükür ve Arif Erdem ile çekilen fotoğrafının bulunduğu kaydedildi.

Mütalaada, tüm dosya kapsamı birlikte değerlendirildiğinde sanık Kahveci'nin 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 'silahlı terör örgütü yönetici olmak' suçundan 15 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

'Dua listesi'

Diğer 3 sanıkla ilgili suçlamalara yer verilen mütalaada, firari iken yakalanan holdinge bağlı şirketlerde yönetim kurullarında görevli Sinan Varol hakkında 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' ve 'silahlı terör örgütü yönetici olmak' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 22,5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Yine holdingin idari işler müdürü olan ve yurt dışına kaçarken yakalanan Mehmet Tezcan hakkında 'örgüte üye olmak' ve 'resmi belgede sahtecilik' suçundan 22,5 yıla kadar hapis cezası talep edilen mütalaada, holdinge bağlı şirketlerde üst düzey görevler alan sanık Ali Ayhan Çetintaş'ın da 'örgüte üye olmak' suçundan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması gerektiği belirtildi.

Mütalaada, 3 sanığın da ByLock kullanıcısı olduğu, örgüt talimatı doğrultusunda başka bankadan kredi çekerek Bank Asya'ya yatırdıkları, örgüt toplantılarına katıldıkları, örgüt tarafından hazırlanan 944 kişilik 'dua listesi' adıyla bilinen listede isimlerinin bulunduğu anlatılarak, tüm sanıklar hakkında örgütsel irtibatlarının bulunduğuna dair tanık beyanlarına yer verildi.

FETÖ'cü Kemal Batmaz ile irtibatlı

Sanık Mehmet Tezcan'ın telefonunda yapılan incelemede, rehberinde 'Adem Bey' olarak kayıtlı şahısla yasa dışı yollardan pasaport temin etme ve yasa dışı yollardan ülke dışına kaçmaya ilişkin WhatsApp görüşmelerinin bulunduğu anlatılan mütalaada, sanık Tezcan'ın sahte pasaport ile yasa dışı yollardan yurt dışına çıkarken yakalandığı ifade edildi.

Mütalaada, 15 Temmuz darbe girişiminde Akıncı Hava Üssünde yakalanan ve FETÖ'nün Hava Kuvvetleri imamı olduğu değerlendirilen Kemal Batmaz ile sanığın mailleştikleri, ayrıca sanığın Kemal Batmaz'ın da dahil olduğu üst düzey grup içerisinde örgütün 'sohbet' adı altındaki toplantılarına düzenli olarak katıldığı belirtildi.

Holdingde üst düzey görevlerde bulunan sanık Sinan Varol'un örgüt soruşturması kapsamında firari iken yargılama esnasında yakalandığı vurgulanan mütalaada, sanığın başka bankadan kredi çekerek Bank Asya'ya yatırmaları konusunda çalışanlara baskı yaptığı, sanığın gerek tek başına gerek ise ana dosyada yargılaması yürütülen sanıklar ve diğer örgüt üyeleriyle birlikte yurt dışına çıkarak, organizasyonlar düzenlediği ve yurt dışında örgütsel faaliyetlerde bulunduğu kaydedildi.

30.01.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Ali Haydar Çetintaş, Hasan Kahveci ve Sinan Varol getirildi. Diğer tutuklu sanık Mehmet Tezcan ise, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemleri (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı. Taraf avukatları da salonda hazır bulundu.

Duruşmada, sanıklardan Mehmet Tezcan savunmasında, 'Ben Kaynak Holding'ten 2005'te emekli oldum. Daha sonrasında danışman oldum. Benim holdingde bir odam veya bir mesaim yoktu. Ben propaganda suçunu işlemedim. Gözaltına alınırken kaçmadım. Beraatimi talep ediyorum' dedi. Diğer tutuklu sanıklar da savunmalarında ve son sözlerinde tahliyelerini ve beraatlerini talep ettiler.

Mahkeme verdiği bir saatlik aradan sonra kararını açıklayarak, tutuklu sanıklardan Hasan Kahveci'yi 'Silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan 13 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme heyeti, sanık Mehmet Tezcan'a 'Silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası, 'Resmi belgede sahtecilik' suçundan ise 2 yıl 6 ay hapis cezası vererek, toplamda 10 yıl hapis cezasına çarptırdı. Heyet, sanık Tezcan'ın 'Terör örgütü propagandası yapmak' suçundan ise şüpheden sanık yararlanır ilkesi gerekçesiyle beraatine hükmetti.

Heyet, sanık Ali Ayhan Çetintaş'a 'Silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan 9 yıl hapis cezası vererek, sanık Çetintaş'ın 'Terör örgütü propagandası yapmak' suçundan beraatine karar verdi.

Mahkeme, sanık Sinan Varol'u 9 yıl hapis cezasına çarptırarak, sanık Varol'un 'Anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs' suçundan beraat etmesine karar verdi.

Mahkeme, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Dava

86 sanıklı davada 4 sanığın dosyaları daha önce ayrılmıştı.

Paralel yapı-07 Nisan (2018) 'İstanbul 27 sanık Kaynak Holding Yap./örgüte finansal destek' davası (bitti)
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar

(08 Şubat 2020, 15:16)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=14602    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Yıldız Teknik Fetö davası

30.05.2020 15:37 İstanbul'da, Fetullah Gülen Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında 2'si profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanığın 'Silahl..
Tamamı 30.5.2020

FETÖ Futbolcularına Hapis Gerekçesi

30.05.2020 15:27 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün futbol yapılanmasına ilişkin davada, eski milli futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığa örgüt üyeliğinden verilen ma..
Tamamı 30.5.2020

Polis Mahremi Karı Kocaya Hapis

30.05.2020 17:43 Gaziantep'te, FETÖ/PDY'ye yönelik davada örgütün emniyet mahrem yapılanmasında 'zümre başkanı' olduğu gerekçesiyle 8 yıl 9 ay, eşi de 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan sanığın inkarlarının delillerle çürütülmesi ge..
Tamamı 30.5.2020

İngiltere'ye Kaçmıştı Koronadan Öldü

09.05.2020 14:17 FETÖ'nün kilit ismi olarak bilinen ve araması bulunan Rahmi Bıyık, yaşadığı Londra'da koronavirüse (Covid-19) yakalandı. Bıyık tedaviye alınmasına karşın öldü. FETÖ'NÜN MALİ İŞLERDEN SORUMLU İMAMI OLARAK BİLİNİYORDU ..
Tamamı 9.5.2020

Kuleli: Gülen ve Doktorlarına Fezleke

09.05.2020 14:09 İstanbul'da, Kuleli Askeri Lisesi'nde öğrencilerin harp okuluna girmesine engel olan FETÖ'cüler hakkında fezleke düzenlendi. 6 Mayıs'taki gelişmeye göre, 15 Temmuz darbe girişiminde darbeye fiilen katılmakta etkin rol..
Tamamı 9.5.2020

Adliyeleri Ağ Gibi Sarmışlar

09.05.2020 14:53 Gaziantep'te FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, örgütün katip yapılanmasında 'öğretmen' konumunda kadın katiplerin sorumlusu eski hemşire S.Y. hakkında hazırlanan iddianamede, FETÖ'nün katip yapılanmasının ayrı..
Tamamı 9.5.2020

Fetö Yöneticilerine 17 Yıl Hapis

09.05.2020 14:42 Adana'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin görülen iki ayrı davada sözde 'bölge imamı'na 10 yıl, 'bölge talebe mesulüne' 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Sözde 'bölge tal..
Tamamı 9.5.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

09.05.2020 13:50 Ankara'da, Eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 4 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasına devam edildi. 30 Nisan'da Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutu..
Tamamı 9.5.2020

Adana 43 sanıklı Fetö davası

09.05.2020 13:40 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen ve aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da olduğu 13'ü tutuklu 43 sanığın yargıland..
Tamamı 9.5.2020

İsveç'e Kaçmıştı Koronadan Öldü

18.04.2020 14:12 15 Temmuz'da Gölcük Donanma Komutanlığı'nda FETÖ'nün sözde imamı olarak görev yapan ve darbe girişiminin başarısız olmasının ardından İsveç'e kaçan FETÖ'nün firari mahrem sorumlularından Bahattin Bican, koronavirüs sal..
Tamamı 18.4.2020

CHP'li Burak Oğuz davası

18.04.2020 13:42 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz, 'silahlı terör örgütün..
Tamamı 18.4.2020

Yıldız Teknik Davası Tekrar

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, Fetullahçı Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında ikisi profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanık hakkında 'Si..
Tamamı 18.4.2020

Gezi İstinafta: Çarpıcı Tespitler

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Gezi olaylarıyla ilgili Osman Kavala'nın da aralarında olduğu 9 sanık hakkında verdiği beraat kararına karşı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan istinaf başvuru..
Tamamı 18.4.2020

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.321.639